Pieno gamintojai vėl kelia klausimą dėl pieno perdirbimo įmonių blokados

Kaip išgyventi esant tokioms nedidelėms pieno supirkimo kainoms. Apie tai ir kitus aktualius rūpesčius sausio 26 d. kalbėjosi pieno gamintojai ir specialistai Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos (LVPŪA) iniciatyva organizuotoje diskusijoje.

Nuo 2022 m. rugsėjo ir iki 2023 m. sausio pieno supirkimo kainos daugeliui ūkininkų smuko 25-30 proc. 

Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ narys ir Kooperatyvo „EKO tikslas“ vadovas Mindaugas Petkevičius patikino, kad supirkėjai pelnosi iš ūkininkų jiems ir taip sudėtingu metu.

„Šiandien turime neveikiantį Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių – parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą, nevaldomą pieno perdirbėjų norą ir sunkiu ūkininkams metu krautis pelną, nevaldomą prekybininkų norą užsidirbti išlaikant dideles kainas parduotuvėse, neveikiantį žemės ūkio rizikos valdymo fondą, neveikiančias kooperacijos skatinimo priemones, tačiau turime puikiai veikiančius sankcijų pritaikymo metodus, 2023 m. organizuojamus masinius sankcijų taikymus remiantis ALNSIS sistema, stebime taisyklių projektuose nuo ekologinio ūkininkavimo kuriamas atgrasančias priemones ir visišką tylą dėl Pieno įstatymo tobulinimo“, – realijas pristatė M. Petkevičius.

M. Petkevičius siūlo nesitaikyti su perdirbėjų siūloma pieno kaina, siekti valdžios ir socialinių partnerių skubios pagalbos imantis aktyvių veiksmų, siekiant konkurencingos pieno kainos ir tobulinti Pieno įstatymą.

Pasak jo, jei valdžios institucijos nereaguos į pateiktus siūlymus, žemdirbiams reikėtų organizuoti įspėjamuosius „susirinkimus“, pieninių blokadas ir rimtesnes „akcijas“.

Video