Kinijoje alinančio karščio bangos padidino kiaušinių kainas

Asociatyvi nuotrauka. Asociatyvi nuotrauka.

Rytų Kinijoje alinančio karščio bangos padidino kiaušinių kainas, nes karštesnę nei įprasta vasarą vištos deda jų mažiau, pranešė vietos žiniasklaida. 

Mokslininkai teigia, kad dėl klimato kaitos ekstremalių orų pasitaiko dažniau ir greičiausiai ateityje ši tendencija dar labiau sustiprės, darydama poveikį ekonomikai ir žmonėms visame pasaulyje. 

Daugelyje didžiųjų Kinijos miestų šiais metais buvo užfiksuoti karščio rekordai, o šalies nacionalinė observatorija pirmadienį paskelbė raudonąjį įspėjimą. 

Karščio banga kelia stresą ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. 

Hefėjaus mieste ūkininkai pranešė, kad dėl karščio sumažėjo kiaušinių išeiga, teigiama praėjusią savaitę paskelbtame „The Jianghuai Morning News“ straipsnyje, kuriame priduriama, kad kai kuriuose ūkiuose netgi buvo įrengtos vištoms skirtos kondicionavimo sistemos. 

Tuo metu sumažėjus kiaušinių pasiūlai keliose provincijose, jų kainos šoktelėjo. 

Anhujaus provincijos sostinėje Hefėjuje šis produktas pabrango maždaug 30 procentų.

Panašus kainų augimas stebėtas ir Hangdžou bei Hajano miestuose, praneša vietos žiniasklaida.

Hefėjuje iki šiol užfiksuota 14 dienų, kai temperatūra viršijo 38 laipsnius pagal Celsijų, pranešė „The Hefei Evening News“. Leidinys pažymėjo, kad tai buvo rekordinė temperatūra. 

Pasak JAV žemės ūkio departamento, nuolatinis ekstremalių temperatūrų poveikis gali lemti didesnį gyvūninės kilmės produkcijos, įskaitant kiaušinius ir pieną, išeigos sumažėjimą. 

Nors vištų dedeklių Kinijoje nemažėjo, karštomis dienomis jos lesa mažiau, pridūrė „The Qianjiang Evening News“. 

Karščio banga ne tik paveikė paukštynus, bet ir privertė reguliuoti elektros energijos normą ličio gavybos centre Sičuane, atsižvelgiant į didėjantį energijos poreikį. 

Įvairios provincijos, įskaitant Džedziangą, Dziangsu ir Anhujų, kurie didžiąją dalį elektros energijos gauna iš Vakarų Kinijos, taip pat paskelbė elektros energijos apribojimus pramonės vartotojams, siekdami užtikrinti, kad liktų pakankamai elektros energijos namų ūkiams, pranešė vietos žiniasklaida. 

Tuo metu rytinėje Kinijos Dziangsi provincijoje, kuri kenčia nuo didžiulės sausros, 11 tūkst. žmonių buvo priversti ieškoti alternatyvių geriamojo vandens šaltinių, o daugiau nei 140 tūkst. hektarų pasėlių nukentėjo nuo sausros, antradienį pranešė oficiali naujienų agentūra „Xinhua“.

Video