Skirtingai nuo Lietuvos: Prancūzijoje vyriausybė susitarė su prekybininkais dėl kainų reguliavimo

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

Prancūzijos vyriausybė pirmadienį pranešė sudariusi susitarimą su pagrindinėmis mažmenininkėmis dėl daugelio maisto produktų kainų ribojimo, siekdama, kad vartotojams būtų lengviau atlaikyti infliacijos spaudimą.

Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire'as (Briunas Le Meras) pažymėjo, kad mažmeninės prekybos grupės sumažins kainas daugeliui maisto produktų „iki žemiausio įmanomo lygio“, prekių pasirinkimą paliekant jų nuožiūrai.

Tai paverstų balandį–birželį „antiinfliacijos ketvirčiu“, sakė jis žurnalistams po susitikimo su mažmeninės prekybos įmonių vadovais.

Mažmenininkai sutiko padengti iniciatyvos išlaidas, kurios, pasak B. Le Maire'o, sieks „kelis šimtus milijonų eurų“.

Nacionalinio statistikos instituto INSEE duomenimis, maisto produktų infliacija vasario mėnesį Prancūzijoje siekė 14,5 procento.

Derybose dalyvavo dauguma stambiųjų maisto mažmenininkių Prancūzijoje, tačiau rinkos lyderė „E.Leclerc“ neprisijungė prie akcijos.

„Verčiau siūlome visą spektrą pigesnių prekių“, – pareiškė generalinis direktorius Michelis-Edouardas Leclercas (Mišelis Eduardas Leklerkas).

„Nelaukiau viešo susirinkimo, kad sumažinčiau kainas“, – sakė jis kanalui „CNews“ ir pridūrė, kad susitarimas gali „sudaryti įspūdį, jog mažmenininkai jį kompensuos imdami didesnę kainą už kitus savo produktus“.

Kai kurios vartotojų asociacijos taip pat skeptiškai žiūrėjo į „antiinfliacijos“ iniciatyvą, kuri rengiama dar vieno masinio protesto ir streiko prieš vyriausybės planus reformuoti Prancūzijos pensijų sistemą išvakarėse.

„Be jokių fiksuotų kainų taisyklių, vadinamoji „sumažinta kaina“ iš tikrųjų gali būti tik įprasta kaina“, – naujienų agentūrai AFP sakė Olivier Andrault (Olivjė Andro) iš asociacijos „UFC-Que Choisir“.

Visgi B. Le Maire'as teigė, kad atrinkti produktai turės būti pažymėti „antiinfliacijos ketvirčio“ logotipu su Prancūzijos vėliavos spalvomis.

Pasak jo, bus atliekami patikrinimai vietoje, siekiant įsitikinti, kad mažmenininkai nespaudžia tiekėjų, kad kompensuotų pajamų trūkumą.

B. Le Maire'as taip pat sakė, kad per ateinančius mėnesius vyriausybė pradės testuoti „maisto čekių“ sistemą mažas pajamas gaunančioms šeimoms.

Video