Ant permainų slenksčio stovinčiai Moldovai Lietuvos pagalba yra ypač svarbi

Žemės ūkio ministerijos nuotr. Žemės ūkio ministerijos nuotr.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, kuris spalio pradžioje ruošiasi vykti oficialaus vizito į Moldovą, šiandien Žemės ūkio ministerijoje susitiko su šios šalies ambasadoriumi Emil Druc.

Ateinantis mėnesis Moldovai bus tikrai gausus svarbių renginių – vyks ir referendumas dėl narystės ES bei šalies prezidento rinkimai.

Lietuvą Moldova yra pasirinkusi kaip partnerę, kuri padės jai eurointegracijos kelyje. Pasak ministro J. Starkevičiaus, kuris yra ir Tarpparlamentinių ryšių su Moldova grupės pirmininkas, vizitas Moldovoje bus puiki proga prisidėti prie diskusijų apie žemės ūkio plėtrą šioje šalyje.

„Moldovos pastangos suderinti savo žemės ūkio sektorių su Europos Sąjungos standartais yra labai svarbios. Esame pasirengę pasidalinti gerąja patirtimi, perteikti savo ekspertines žinias, įgytas taip pat nelengvame reformų kelyje“, – sakė ministras.

Bendradarbiavimas, siekiant stiprinti Moldovos administracinius ir institucinius gebėjimus ruošiantis narystei ES, tampa vis aktyvesnis. Šiemet Berlyne pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Moldovos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijų, o vasarą mūsų šalyje lankėsi ir Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės ministro Vladimir Bolea vadovaujama delegacija.

Lietuva ne tik aktyviai dalyvauja ES mentorių grupėje, kurioje su Moldova dalijamasi žemės ūkio reformų eurointegraciniame procese patirtimi, bet ir prisidėjo prie Moldovos Ekonominės diplomatijos tarybos įkūrimo, kurios tikslas – propaguoti šalies ekonominius interesus pasauliniu mastu, skatinti tvarų ekonomikos augimą.

Susitikime ambasadorius E. Druc su ministru K. Starkevičiumi aptarė situaciją Lietuvoje, kai ji dar tik ruošėsi stoti į ES, taip pat paramos fondų indėlį į žemės ūkio sektorių, pridėtinės vertės kūrimą žemės ūkyje, šiandienines Moldovos ūkininkų nuotaikas. Šią vasarą Moldovos ūkiai labai nukentėjo nuo sausros, todėl šios šalies Žemės ūkio ir maisto pramonės ministerija ieško galimybių suteikti paramą tokiems ūkiams.

„Lietuva turi puikių ūkininkų kooperacijos pavyzdžių, o štai mūsiškius sunkiai sekasi įtikinti kooperacijos nauda, jiems tai vis dar asocijuojasi su kolūkiais“, – apgailestavo ambasadorius pasakodamas, su kokiais sunkumais susiduria Moldova, vykdydama reformas žemės ūkio srityje.

Žemės ūkio ministerija

Video