Investuojantiems į bioekonomikos verslus – iki 5 mln. eurų parama

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Užsiimantys ar ketinantys užsiimti žemės ūkio produktų perdirbimo veikla ir investuoti į bioekonomikos verslus, vienam projektui galės gauti iki 5 mln. eurų. Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano laikotarpiu vienam juridiniam asmeniui ir susijusiems asmenims gali būti skiriama iki 10 mln. Eur, praneša Žemės ūkio ministerija.

Žemės ūkio ministerija parengė paramos pagal Strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į bioekonomikos verslus“ teikimo ir administravimo tvarką. Paramos paraiškų priėmimas pagal šią` priemonę numatytas spalio–lapkričio mėnesiais.

Didžiausias paramos intensyvumas didelėms įmonėms negalėtų viršyti 20 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų vertės. Didžiausias paramos intensyvumas labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms negali viršyti 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų vertės.

Daugiausia balų planuojama suteikti pareiškėjams, gamybos procese kaip žaliavą naudojantiems Lietuvoje užaugintus, pagamintus žemės ūkio produktus, kurie sudaro ne mažiau kaip 60 proc. žaliavos.

Jei projekte numatytas gamybos procese susidariusių atliekų perdirbimas – būtų suteikiama mažiau vertinimo balų.

Video