"Taikos koalicija" priešinsis žemės ūkį naikinantiems žaliosios darbotvarkės principams
Šių metų Seimo rinkimuose „Taikos koalicijos“ sąrašą vedantis Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich šeštadienį pristatė rinkiminę programą. Koalicinio sąrašo vedlys žada pergalės rinkimuose atveju ginti žodžio laisvę, „grąžinti pavogtas pensijas“, mažinti būsto paskolų palūkanas.
Tarp pažadų – ir idėjos pensininkams išmokėti vienkartines 3 tūkst. eurų išmokas bei 40 proc. padidinti senatvės pensijas, dirbantiems pensininkams taikyti mokestines lengvatas.
„Tikrai tai turime pasiekti“, – „Taikos koalicijos“ sąskrydyje kalbėjo V. Uspaskich.
Darbo partijos įkūrėjas taip pat žadėjo apsaugoti Lietuvos gyventojus „nuo prievartinių medicininių intervencijų“, „užkirsti kelią bankų lupikavimui“, sumažinti būsto paskolų palūkanas, taip pat supaprastinti referendumo šaukimo sąlygas.
„(Pažadame – ELTA) galimybę sušaukti referendumą (surinkus – ELTA) ne 300 tūkst., 100 tūkst. parašų ir kad referendumas būtų užskaitytas galiojančiu sulaukus 40 proc. aktyvumo – taip, kaip Seimo rinkimuose“, – kalbėjo politikas, akcentuodamas ir kitus prioritetus – poreikį ir sukurti verslui palankią aplinką Lietuvos regionuose, stiprinti Lietuvos regioninį identitetą, siekti, kad Lietuvos ūkininkai gautų teisingas, tiesiogines išmokas.
„Pasipriešinsime žemės ūkį naikinantiems žaliosios darbotvarkės principams, siekti, kad miškininkams būtų mokamas mokestis už naujai įveistus ir esamus miškus. Taip bus plečiami miškų plotai, mažės oro tarša“, – teigė V. Uspaskich.
Pasak jo, „Taikos koalicija“ taip pat žada atsisakyti visuotinio šaukimo, ginti tradicinės šeimos vertybes, stabdyti sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą, taip pat atlikti visapusišką valstybės išlaidų ir valdymo auditą.
„Mes neiname į rinkimus šiaip sau, pagalvoję, ką mums patinka daryti. Esame užsakę apklausą ir turime aiškų supratimą, (...) kur žmonės mato problematiškiausias sritis“, – pridūrė V. Uspaskich.
ELTA primena, kad Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.
Dėl 141 parlamentaro mandato varžysis 14 partijų ir viena koalicija – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Laisvės partija, Liberalų sąjūdis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Lietuvos liaudies partija, Lietuvos regionų partija, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos žaliųjų partija, Nacionalinis susivienijimas, partija „Laisvė ir teisingumas“, politinė partija „Nemuno aušra“, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bei Taikos koalicija.