7 geriausi būdai išvengti technikos prastovos

Sugedus mašinai, gali kilti nenumatytų išlaidų, kurios turės įtakos jūsų verslui ir reputacijai. Sugedus mašinai, gali kilti nenumatytų išlaidų, kurios turės įtakos jūsų verslui ir reputacijai.

Prarastos pajamos. Brangus remontas. Vėluojantys projektai. Sugedus mašinai, gali kilti nenumatytų išlaidų, kurios turės įtakos jūsų verslui ir reputacijai. 

Išmokite užbėgti prastovoms už akių ir nustatyti problemas šioms dar nespėjus virsti rimtais iššūkiais.

Sugedus technikai, galite neišvengti nenumatytų išlaidų – nuo prarastų pajamų iki brangaus remonto. Negana to, jūsų projektai gali vėluoti, o tai paveiks jūsų darbuotojus, klientus ir netgi jūsų reputaciją. Nors technikos prastovas numatyti ne visada įmanoma, galima turėti planą joms išvengti. Sužinokite daugiau apie technikos prastovų priežastis ir septynis žingsnius, padėsiančius sutaupyti laiko, pinigų ir pasirūpinti komandos saugumu.

1. Vykdykite prevencinę techninę priežiūrą

Prevencinė techninė priežiūra užtikrina technikos veikimą ir padeda užbėgti prastovoms už akių. Praleidus techninės priežiūros darbus, nedidelė problema gali virsti ilga prastova. 

Pradėkite nuo savo mašinos priežiūros, dalių ir techninės priežiūros vadovų peržiūros. Jūsų technikos vadovuose turėtų būti nurodyti rekomenduojami visų komponentų priežiūros intervalai ir reikalingos dalys. Pasirūpinkite atsargomis ir dalimis iki kol ateis laikas priežiūros darbams. Šią užduotį palengvins mūsų „EasyParts“ planinės techninės priežiūros rinkiniai – vienoje pakuotėje rasite viską, ko jums prireiks techninei priežiūrai atlikti.

„Avesco“ techninės priežiūros sutartys - Easy Service ir Easy Parts siūlo lanksčius jūsų verslui pritaikytus priežiūros variantus.

2. Stebėkite technikos veikimą

Sekdami mašinos veikimą, galėsite nustatyti problemas šioms dar nespėjus virsti rimtais iššūkiais. Pirmieji galimas technikos problemas pastebi mašinos operatoriai. Jei patys mašinų nevaldote, skirkite laiko pasiteirauti operatorių, kaip veikia mašina. Jiems nurodžius problemą, kaip įmanoma skubiau imkitės ją spręsti. 

Mašinos veikimui stebėti taip pat galite pasitelkti programinę įrangą. Mūsų nuotoliniu būdu veikianti programa „VisionLink“ supaprastina mašinos techninę priežiūrą. Jos pagalba stebėsite parko būklę ir gausite įspėjimus atėjus priežiūros laikui. Taip pat, galite stebėti savo mašinos darbo valandas, kiek laiko praėjo nuo paskutinių priežiūros darbų bei peržiūrėti gedimų kodus. Turėdami šiuos duomenis, galėsite atsekti, kas sukėlė gedimą, bei išvengti šios problemos ateityje.

3. Pasirūpinkite darbui tinkama technika ir įrankiais

Prastovos išvengsite ir projektas nevėluos, jei pasirūpinsite konkrečiam darbui tinkama technika ir įrankiais. Prieš pradėdami projektą, nustatykite, kokia technika bus tinkamiausia, įvertindami žemės paviršiaus būklę, erdvės apribojimus ir medžiagą, su kuria dirbs technika. 

4. Tinkamai sandėliuokite techniką

Ilgą laiką sandėliuojant mašinas ir norint jas išlaikyti geros būklės, būtinas ypatingas dėmesys. Pradėkite peržiūrėdami gamintojo sandėliavimo rekomendacijas. Jos dažnai būna įtrauktos į naudojimo ir techninės priežiūros vadovus. 

Toliau pateiksime žingsnius, kaip tinkamai sandėliuoti statybinę techniką.

Prieš pradėdami sandėliuoti techniką atidžiai ją apžiūrėkite ir atlikite visus techninės priežiūros darbus. Derėtų iki reikiamo lygio pripildyti degalų ir hidraulinių skysčių bei šiek tiek per daug pripūsti padangas, kad ilgainiui jos neišsileistų.

Laikykite techniką viduje, kur tinkamai apsaugotos grindys. Geriausia tiks švarus, tvirtas pagrindas. Apsaugokite nuo nešvarumų ir drėgmės uždengdami mašiną medžiaginiu ar kitu uždangalu.

Sandėliuodami taip pat atlikite reguliarias patikras ir techninės priežiūros darbus. Kartą per savaitę užvedę mašiną sutepkite variklį ir įkraukite akumuliatorių.

5. Stebėkite orus

Orai gali gerokai apsunkinti projektų įvykdymą. Būkite įžvalgūs ir turėkite planą tiems atvejams, kai numatomi prasti orai. Dažnai tikrinkite orų prognozę ir koreguokite savo planus. Galbūt turėsite galimybę perplanuoti projektą. Spręsdami, ar verta dirbti nepalankiomis sąlygomis, įvertinkite operatoriaus saugumą, mašinos naudojimą ir saugojimą. Atsižvelgdami į visus šiuos veiksnius, galėsite ne tik nenukrypti nuo grafiko, bet ir sumažinsite rizikas.

6. Nustatykite darbo vietos pavojus

Dėl darbo vietoje nepastebėtų pavojų gali nukentėti mašinos ir operatoriai, o tada nebus išvengta prastovos. Prieš pradėdami projektą, skirkite kelias minutes patikrinti, ar objekte nėra fizinių ar su sveikata susijusių pavojų. Patikrinkite žemės paviršiaus ir gabenimo kelių būklę, gabaritų ir svorio apribojimus, įsitikinkite, kur įrengtos komunikacijos linijos, kuriose vietose galima nukristi ir kur yra aštrių objektų, kokių chemikalų esama darbo vietoje ir ar prieinamos pirmosios pagalbos priemonės.

7. Atlikite mašinos apžiūrą

Mašinos apžiūra būtina pradėti ir baigti kiekvieną darbo pamainą. Apžiūrėdami mašiną kiekvieną dieną, aptiksite nuotėkius, nusitrynusias žarnas ir kitas problemas, kurios gali paveikti mašinos darbą. Atlikite tai prieš ir po pamainos ir perduokite bet kokią su technine priežiūra ar sauga susijusią susirūpinimą keliančią informaciją, kuri, jūsų manymu, galėtų padėti išvengti technikos prastovos.

Video