CEMA: Europos traktorių rinkoje – prieštaringi signalai

Asociatyvi nuotr. Gedimino STANIŠAUSKO nuotr. Asociatyvi nuotr. Gedimino STANIŠAUSKO nuotr.

Žemės ūkio technikos pardavimai Europos rinkoje per pirmąjį šių metų pusmetį gerokai smuktelėjo, tačiau gamintojai puoselėja lūkesčius, kad ilgainiui reikalai tvarkysis sėkmingiau. Kaip skelbia Europos žemės ūkio technikos gamintojų asociacija (CEMA) per pirmąjį šių metų pusmetį traktorių registravimas smuktelėjo net 5 proc., palyginti su 2017 m. pirmuoju pusmečiu.

Per šešis mėnesius 30 Europos valstybių buvo įregistruota 69 260 vnt. naujų traktorių. Didžiausias nuosmukis buvo užfiksuotas pirmąjį ketvirtį, kai antrąjį ketvirtį jis išliko stabilus, palyginti su 2017 m. antruoju ketvirčiu. CEMA analitikai teigia, kad tokie skirtumai buvo prognozuojami, nes 2017 m. gruodį gamintojai stengėsi įregistruoti kaip įmanoma daugiau traktorių dėl pasikeitusių deginių emisijos reikalavimų, įsigaliojusių 2018 m. sausio 1 d. Vien todėl, kaip manoma, pirmieji šių metų trys mėnesiai pademonstravo stiprų kritimą. Dar vienas teigiamas faktas yra tas, kad 2018 m. pirmasis ketvirtis nebuvo labai prastas, įvertinus, kiek traktorių buvo įregistruota tuo metu ir 2017 m. pabaigoje. Ekspertai mato, kad rinka ūgtelėjo apie 10 proc.

Traktorių registracija įvairiose CEMA organizacijai priklausančiose šalyse irgi buvo skirtinga per pirmuosius 6 šių metų mėnesius. Pavyzdžiui, stambiausiose pardavimo rinkoje Prancūzijoje ir Vokietijoje traktorių registracija smuko 12 proc., palyginti su 2017 m. pirmuoju pusmečiu. Austrijos, Danijos, Italijos ir Ispanijos rinkose taip pat fiksuotas nuosmukis, atitinkamai 4 proc., 13 proc., 5 proc. ir 9 proc. Savo ruožtu Belgijoje rinka ūgtelėjo 19 proc., Olandijoje – 11 proc., o Jungtinėje Karalystėje – 5 proc. CEMA taip pat pabrėžia, kad vertinant ne tik traktorių, bet ir kitų žemės ūkio technikos sektorių nuotaikas, gamintojai nusiteikę pozityviai. Nors verslo klimatas šiek tiek suprastėjo, lūkesčiai nėra blogi. Skaitytojams pateikiame CEMA verslo barometro grafinį vaizdą, iš kurio matyti tiek dabartinė situacija rinkoje, tiek prognozuotina.

Video