„Krone“ ir „Lemken“ kartu kuria robotą, galintį sąveikauti su įvairiais padargais

"Krone" ir "Lemken" Vokietijoje ir kitose Europos šalyse išbando autonominį robotą ir atskiras jo sistemas. "Krone" nuotr.

Žemės ūkio technikos gamintojai „Krone“ ir „Lemken“ apjungė jėgas, siekiant sukurti universalius autonominius robotus, kurie galėtų efektyviai susitvarkyti su savo užduotimis lauko sąlygomis.

Abi bendrovės šiuo metu kuria padargų priekinio prikabinimo sistemą, kurią jau dvejus metus išbando praktiškai.

Vykdydamos bendrą projektą „Combined Powers“, bendrovės siekia paspartinti ir išryškinti ne tik autonominių traktorių agregatų kūrimą, bet ir atskiras jų darbines sistemas.

„Traktorių agregatų funkcionalumas buvo gerokai patobulintas integravus priekinę pakabą su kardaniniu velenu. Tai reiškia, kad dabar yra dvi atskiros pažangios tvirtinimo vietos (priekyje ir gale). Šį derinį galima efektyviai išnaudoti ir pievose, ir ariamoje žemdirbystėje“, – teigiama „Krone“ pranešime.

Įmonė teigia, kad padargų derinio naudojimas priekyje ir gale gerokai padidina šienavimo efektyvumą. Pirmieji teigiami rezultatai gauti naudojant priekyje montuojamą šienapjovę „KRONE EasyCut F 320“ kartu su „Butterfly EasyCut B 950 Collect“. Savo ruožtu „Lemken“ šias prikabinimo sistemas išnaudojo apdorojant ražienas ir atliekant sėjos darbus.

Tobulinami ir bendrieji dyzeliu bei elektra varomo roboto parametrai. Naujos kartos mašinos išlaikė 170 kW / 230 AG galią, net nepaisant, kad 4 ratai apmauti itin didelėmis padangomis, užtikrinančiomis didžiausią traukos jėgą ir mažiausią spaudimą dirvai.

Bandymai su šiuo autonominiu robotu ir padargais vyksta įvairiuose Vokietijos ir kaimyninių Europos šalių ūkiuose, siekiant realiomis sąlygomis išbandyti procesų inžinerinių vienetų funkcionalumą bei sąveiką naudojant įvairius padargus.

Video