7 vyrai pripažinti kaltais dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Net 6 iš jų – medžiotojai

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Gyvam šernui karpę iltis, audinę ir vietnamietišką kiaulę medžiokliniais šunimis pjudę bei tai filmavę 7 vyrai pripažinti kaltais dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Pirmosios instancijos teismo išteisintiems asmenims dabar bendrai skirta beveik 30 tūkst. eurų siekianti bauda, praneša prokuratūra.

Pasak prokuratūros, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai, tiriant visai kito pobūdžio nusikalstamas veikas, liudytoju apklausto 54-erių metų Telšių gyventojo G. S. telefone buvo aptikta daugybė vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti galimai žiauraus elgesio su gyvūnais epizodai.

2017 m. vasarą nufilmuota, kaip keli vyrai laiko surištą gyvą šerną ir, jį pražiodę, kerpa bei traukia besimuistančiam gyvūnui iltis. 2018 m. gegužę padarytame įraše matyti, kaip iš narvelio paleista audinė užpjudoma dviem medžiokliniais šunimis. Šie bejėgį gyvūną tampo ir drasko. Trečiame vaizdo įraše matyti, kaip šunimis užpjudoma pririšta vietnamietiška kiaulė, o vėliau G. S. jai perpjauna gerklę ir gyvūnas nukraujavęs nugaišta. Ši egzekucija truko daugiau nei 40 minučių, informuoja prokuratūra.

Atliekant tyrimą, buvo nustatyti 7 įtariamieji – 23–60 metų Telšių, Šiaulių ir Radviliškio gyventojai. Visi jie, išskyrus 23 metų telšiškį – medžiotojai. Manoma, kad iltys šernui buvo šalinamos, kad jį pjudant šių medžiotojų šunimis, šie nenukentėtų nuo besiginančio laukinio gyvūno. Audinę ir vietnamietišką kiaulę draskyti trys G. S. šunys buvo paleisti dresiruojant ir mokant juos medžioti, nurodoma prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

Anot prokuratūros, kad vaizdo įrašuose užfiksuotas žiaurus elgesys su minėtais gyvūnais, patvirtino kompetetingi gyvūnų gerovės specialistai, aplinkosaugininkai. Jų išvadose konstatuota, kad šunų draskoma audinė buvo suluošinta ir galėjo mirti, o vietnamietiška kiaulė – kankinama, suluošinta ir, perpjovus gerklę, palikta šunims toliau draskyti, kol nugaišo. Specialistų nuomone, dėl tos pačios priežasties – medžioklinių šunų dresavimo tikslais, buvo šalinamos ir šerno iltys. Tokiu būdu laukinis gyvūnas buvo sužalotas, o koks jo tolimesnis likimas – nežinia.

2022 m.  gegužės 20 dieną Telšių apylinkės teismo Telšių rūmai visus septynis kaltinamuosius išteisino kaip nepadariusius veikų, turinčių nusikaltimo požymių.

Šį teismo nuosprendį Šiaulių apylinkės prokuratūra apskundė aukštesniajam teismui. Prokuroro apeliaciniame skunde teigiama, kad teismas įrodymus vertino neišsamiai, šališkai, tendencingai ir selektyviai, iškraipė jų turinį, tinkamai neišanalizavo bei tarpusavyje nepalygino visų duomenų, nevertino vaizdo įrašų ir jų turinio, todėl padarė neteisingas ir šališkas išvadas, informuojama pranešime.

Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs prokuratūros apeliacinį skundą, praėjusią savaitę nusprendė panaikinti pirmos instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį ir visus 7 asmenis pripažino kaltais dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Telšiškiui G. S. dėl visų trijų gyvūnų kankinimo epizodų skirta 9 tūkst. 876 eurų bauda. Kartu su juo kankinant skirtingus gyvūnus bendrininkų grupėse veikusiems trims kaltinamiesiems teismas skyrė po 3 tūkst. 766, dviems – po 2,5 tūkst., o vienam – 1 tūkst. 883 eurų dydžio baudas.

Apeliacinės instancijos teismas taip pat sutiko su prokuroro skunde išdėstytais argumentais, kad privataus veterinarijos gydytojo V. P., liudijusio kaltinamųjų naudai, veiksmuose yra nusikalstamos veikos. Teismui pavedus Šiaulių apylinkės prokuratūrai spręsti šio liudytojo baudžiamosios atsakomybės klausimą, praėjusią savaitę pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo melagingų parodymų davimo, praneša prokuratūra. 

Video