Rokiškio rajono medžiotojas didžiuojasi rekordiniais – auksiniais sumedžioto stirnino ragais

E. Pranskūnas aukštai pakėlė auksinio stirnino rekordo kartelę. Rokiškio Sirena nuotr. E. Pranskūnas aukštai pakėlė auksinio stirnino rekordo kartelę. Rokiškio Sirena nuotr.

Rokiškio rajonas antradienį buvo dar kartą įrašytas į rekordininkų sąrašus. Šį kartą dėmesio sulaukė ne išskirtinės bajoriškių eglės ar nupinti ilgiausi vainikai, o medžiotojai: užfiksuotas rajono medžiotojo sumedžioto stirnino ragų trofėjaus rekordas.

„Auksiniai“ ragai

„Sumušti“ visų laikų rekordą Rokiškio rajone ir sumedžioti auksinį stirniną pasisekė Žiobiškio medžiotojų klubo vedliui Evaldui Panskūnui.

Jo kolega, tai pat medžiotojas Aidas Stainys džiaugėsi draugo sėkme: „Jis – kuklus, bet aš noriu pasidžiaugti tokia jo sėkme (juokiasi – aut. past.). Sumedžioti auksinį stirniną yra garbė, nes tai padaryti – labai sunku. O tokį, kuris dar ir stipriai viršija ribą – beveik neįmanoma. Sumedžiotų gyvūnų ragai vertinami balais žiūrint: aukštį, svorį, tūrį, perlus, spalvas ir dar daug kitų detalių. Svarbios čia net ir šimtosios balo dalys. Evaldo sumedžioto stirnino ragai buvo įvertinti 160, 6 balo. Kad būtų aiškiau pasakysiu, jog auksas skiriamas surinkus mažiausiai 130 balų. O čia – ženkliai daugiau. Iki šiol rokiškėno medžiotojo pasiektas rekordas buvo 151 balas. Šį stirniną sumedžiojo a.a. Petras Kulikauskas. Ir tas buvo jau „rimtas“, bet 9 balų skirtumas duoda daug“.

Trofėjino stirnino ragai su kaukole sveria 630 gramus.

Pasak pašnekovo, Lietuvos mastu rekordas yra 214 balų, o šį stirniną sumedžiojo Vilniaus rajono medžiotojas.

Pakėlė kartelę

Rokiškio rajone rekordinis stirninas sumedžiotas buvo praėjusio medžioklės sezono metu. 

A. Stainys aiškino, kad po kiekvieno medžioklės sezono, pavasarį, būna trofėjų vertinimas. Jį atlieka ne patys medžiotojai ar jų kolegos, o atestuoti specialistai. Būtent ši komisija antradienį buvo Rokiškyje ir E. Pranskūno sumedžioto stirnino ragus įvertino auksu.

„Pirmiausiai įvertinama ar gyvūnas teisingai sumedžiotas, ar jis brandaus amžiaus. Jei matoma „iš akies“, kad trofėjus bus medalinės vertės, siunčiamas vertinimui. Atestuota komisija įvertino ir pagal visus rejestruose esamus duomenis (yra visos Lietuvos bendras registras, Pasaulio registras), Rokiškio rajone šiai dienai tai – pats geriausias per visą medžioklės istoriją ragų trofėjus. Evaldas medžioja apie 30 metų, Žiobiškio klube yra apie 30 narių, o Rokiškio rajone priskaičiuojama gal 19 medžiotojų klubų. Bet per tuos keliasdešimt veiklos metų, tokio stirnino niekas nėra sumedžiojęs. Tai – kažkas fantastiško. Dabar jau visų rajono medžiotojų siekiamybė toks stirninas – kartelė pakelta aukštai. Mes gi „sergam“ tuo“, – šypsojosi medžiotojas.

Papuoš privačią kolekciją

Kolegos sėkme pasidžiaugęs A. Stainys sakė, kad auksinis trofėjus papildė privačią medžiotojo kolekciją namuose: „Kas kelerius metus organizuojamos visos Lietuvos medžiotojų įspūdingiausių trofėjų parodos. Į ją medžiotojai suveža geriausius savo trofėjus, kad visuomenė galėtų pasigrožėti. Bet čia jau kiekvieno medžiotojo asmeninė valia, ką rodyti ir ar rodyti“.

Rokiškio Sirena

Panašūs straipsniai

Video