STT pradėjo tyrimą dėl išduotų leidimų kirsti medžius Šimonių girioje
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo tyrimą dėl išduotų leidimų kirsti medžius Šimonių girioje.
„Patvirtiname, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka jūsų minėtą ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas gavus Valstybinės miškų tarnybos kreipimąsi“, – ketvirtadienį BNS sakė STT atstovė Julija Gorovniovaitė.
Anot jos, šiuo metu įtarimai jokiems asmenis nėra pareikšti.
STT taip pat nedetalizavo pagal kokį straipsnį atliekamas tyrimas.
Spalio pradžioje visuomenininkai pranešė apie medžių kirtimą Šimonių girios sklype, kuris patenka į įstatymais apsaugotą vertingą gamtinę teritoriją. Reaguodama į tai Aplinkos ministerija sustabdė du kirtimų leidimus.
Miško gynėjai ėmė trukdyti iškirsti medžius Šimonių girioje, sužinoję, kad leidimai tą daryti išduoti sklypui, kuris patenka į įstatymais apsaugotą vertingą gamtinę teritoriją. Į situaciją sureagavo Aplinkos ministerija, sustabdžiusi du leidimus tą daryti.
Ministerija dėl išduotų leidimų kirsti medžius kreipėsi į prokuratūrą.
Anot ministerijos, dėl išduoto neteisėto leidimo kirsti mišką Šimonių girioje identifikuotos dvi pagrindinės priežastys.
„Pirmiausia, nustatytas Valstybinės miškų tarnybos darbuotojas, kuris galimai pažeisdamas kirtimų leidimų išdavimo tvarką, naudodamasis tarnybine padėtimi neteisėtai išdavė leidimą kirsti mišką. Duomenys apie šį nusižengimą perduoti prokuratūrai“, – sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Taip pat nustatyta, kad informacija apie naujos saugomos buveinės teritorijoje „Natura 2000“ atsiradimą paskelbta portale biomon.lt, tačiau miško savininkas asmeniškai apie tai nebuvo informuotas.
Nuo 2019 metų visuomenininkai rengia protesto akcijas ir prašo stabdyti medžių kirtimus Šimonių girioje.
Šimonių giria − apie 13,5 tūkst. hektarų miškų masyvas Anykščių ir Kupiškio rajonuose, žymus retomis augalų ir gyvūnų rūšimis, buveinėmis ir kultūros bei istorijos vertybėmis, taip pat – sengire.