Tvinsta Kretinga – ekstremalią padėtį sukėlė lietus

Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija. Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija.

Nuo vakar vakaro, lapkričio 7 d., nesiliaujant lietui Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnai Kretingoje kartu su savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centru dirba išvien dėl susidariusios neeilinės padėties. Šiandien Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija bei buvo priimtas sprendimas iš  „Kretingos vandenų“ nuotekų valyklos Kretingoje išleisti dalį su lietaus vandeniu susimaišiusių nevalytų nuotekų į Tenžės upelį, nes buitinių nuotekų valymo įrenginiai negali priimti ir išvalyti tokio didelio kiekio vandens.

Toks ekstremalus vandens kiekis kelia grėsmę valymo įrenginių sugadinimui, kurie ilgą laiką negalėtų valyti Kretingos rajono savivaldybės nuotekas. Paprastai per parą į Kretingos miesto valymo įrenginius ateina apie 3–5 tūkst. kub. m. nuotekų, per pastarąją parą – 22 tūkst. kub. m. (nuotekų ir lietaus vandens mišinio).  

Aplinkos apsaugos specialistai dalyvauja visos situacijos valdyme ir sprendimų priėmime: nuolatos renkami vandens mėginiai, bus tiriama upelio vandens kokybė ir padaryta žala aplinkai. 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis per pastarąją parą Kretingoje ir Plungėje jau pasiekta viso lapkričio kritulių norma.  

Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija

Šiandien Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija bei buvo priimtas sprendimas iš  „Kretingos vandenų“ nuotekų valyklos Kretingoje išleisti dalį su lietaus vandeniu susimaišiusių nevalytų nuotekų į Tenžės upelį.

Toks sprendimas priimtas siekiant išvengti galimos dar didesnės žalos bei išlaikyti Kretingos valymo įrenginius veikiančius.

Paprastai per parą į Kretingos miesto valymo įrenginius ateina apie 3–5 tūkst. kub. m. nuotekų, per pastarąją parą – 22 tūkst. kub. m. (nuotekų ir lietaus vandens mišinio).

Tai yra nerealus kiekis, kurio valymo įrenginiai paprasčiausiai nebegali atlaikyti. O neišleidus dalies su lietaus vandeniu susimaišiusių nuotekų avariniu būdu, rizikuotumėme, kad valymo įrenginiai išvis nustos veikti bei 2-4 savaites, kol jie vėl pradėtų veikti įprastu režimu, kasdien į aplinką išleistumėme iki 5 tūkst. kub. m. visiškai nevalytų nuotekų. Tad buvo pasirinkta mažesnė blogybė.

Video