Skatinami sveikatai palankūs produktai darželinukams

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kviečia ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigas teikti paraiškas ir gauti paramą 2024 m. vaikus maitinti ekologiškais bei pagal nacionalinės kokybės sistemą pagamintais maisto produktais.  Paraiškos priimamos iki gruodžio 31 d. Paramai numatyta skirti 2,13 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų.

Paraiškos priimamos ir parama teikiama vadovaujantis ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisyklėmis.

Parama teikiama vaikų ugdymo įstaigoms, kompensuojant maisto produktų ir žaliavų, skirtų gaminti į valgiaraštį įtrauktiems patiekalams, kainų skirtumą, susidarantį vaikų maitinimui naudojant pagal kokybės sistemas pagamintus produktus vietoj įprastinių maisto produktų ir žaliavų (toliau – Parama).

Pagal kokybės sistemas pagamintais produktais laikomi ekologiški ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagaminti maisto produktai, atitinkantys žemės ūkio ministro įsakymo reikalavimus ir pažymėti ženklu „Kokybė“.

Paramos laikotarpis yra nuo 2024 m. sausio 1 d. iki 2024 m. gruodžio 31 d.

Pareiškėjas, teikdamas paraišką, gali prašyti paramos ir už trumpesnį pagal kokybės sistemas pagamintų produktų įsigijimo laikotarpį, bet ne trumpesnį nei 3 mėnesiai (paramos laikotarpis turi būti nepertraukiamas ir skaičiuojamas nuo pirmos mėnesio dienos).

Parama teikiama:

• vaikų ugdymo įstaigoms, dirbančioms pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas;

• daugiafunkciniams centrams ir pagal pradinio ugdymo programas dirbančioms vaikų ugdymo įstaigoms, tačiau tik tiems centrams ir įstaigoms, kurie dirba taip pat ir pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas.

Vaikų maitinimui skirtą maistą pareiškėjas turi gaminti tik tam tikslui skirtose patalpose ir turi turėti galiojantį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, t. y. nepirkti maitinimo paslaugos.

Pareiškėjas, siekiantis gauti paramą, įsipareigoja pirkti pagal kokybės sistemas pagamintus produktus visų šių grupių: mėsos ir jos produktų; pieno ir jo produktų (išskyrus remiamus pagal programą); kiaušinių; grūdų produktų; duonos bei pyrago gaminių; aliejaus ir riebalų; vaisių ir jų produktų (išskyrus remiamus pagal programą); daržovių ir jų produktų (išskyrus remiamus pagal programą); uogų ir jų produktų; kitų (žuvies, medaus ir kt.) maisto produktų. Kiekvienoje iš šių grupių, išskyrus kitų maisto produktų grupę, per visą paramos laikotarpį pagal kokybės sistemas pagaminti produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 15 proc. Sudarant maisto produktų tiekimo sutartis pirmenybė turi būti teikiama ekologinės gamybos produktams.

Paramos dydis ir intensyvumas

Paramos lėšoms išmokėti taikomas išlaidų kompensavimo su avanso mokėjimu būdas.

Ekologiški ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagaminti (kokybės sistemos) maisto produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 60 proc. viso vaikų maitinimui skirto maisto kiekio. Tuomet parama vienam vaikui per mėnesį gali siekti 26 eurus. Jeigu bus įsigyjami tik pagal kokybės sistemas pagaminti produktai, jie vaikų racione turės sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. Šiuo atveju didžiausia parama – 22 eurai.

Video