Varėnos grybų šventėje – žemės ūkio mokslo raidos bei pažangos 100-mečiui skirtas renginys

Žemės ūkio ministerijos nuotr. Žemės ūkio ministerijos nuotr.

Rugsėjo 14 d. kartu su kasmetine Varėnos grybu švente surengtas ir trečiasis Žemės ūkio ministerijos organizuojamas ciklo „Nuo arklo iki roboto – 100 žemės ūkio pažangos metų“ renginys, skirtas paminėti VDU Žemės ūkio akademijos šimtmetį ir pristatyti žemės ūkio mokslo proveržį. Į šventę atvykęs ministras Kazys Starkevičius įsitikino, kad Dzūkijos krašte gausu ne tik grybų ir uogų, bet ir modernių ūkių, kuriuos puoselėja į ateitį orientuota stipri ūkininkų karta.

Vasaros pabaigoje startavęs dešimties renginių ciklas „Nuo arklo iki roboto – 100 žemės ūkio pažangos metų“, surengė jau trečiąjį susitikimą. Šįkart – su Alytaus apskrities ūkininkais bei verslininkais, prisidedančiais prie šalies žemės ūkio klestėjimo ir tobulėjimo.

Kaip ir praėjusiuose renginiuose, šventės dalyviai įsitraukė į viešą „Kaimo plėtra. Iššūkiai ir poreikiai“ diskusiją bei ekspertų seminarus, kuriuose apie žemės ūkio pažangą ir ateitį kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos, Žemės ūkio ministerijos ir Alytaus, Druskininkų, Lazdijų bei Varėnos savivaldybių atstovai.

Renginio metu vyko įdomūs ir aktualūs pokalbiai. Žemės ūkio karjeros mugė sulaukė gausaus dalyvių dėmesio, o taip pat buvo surengta ir istorinių fotografijų paroda, kurioje pristatyta žemės ūkio ir kaimo gyvenimo raida per pastarąjį šimtmetį. Be to, pademonstruotos inovatyvios žemės ūkio technologijos suteikė galimybę iš arti pamatyti, kaip šiuolaikinė įranga keičia ūkininkų kasdienybę ir padeda jiems lengviau atlikti kasdienius ūkio darbus.

„Mūsų Dzūkijos kraštas tikrai maitina ne tik grybais ar uogomis. Čia gausu ūkių, verslų, kurie kuria naujas tradicijas. Pavyzdžiui, sūrininkai, kurie puoselėja senąjį sūrininkystės amatą, sūrius gamina ne tik pagal senovinius receptus, tačiau, įgiję žinių Prancūzijoje, sugrįžta ir mūsų šalyje kuria įvairias interpretacijas, taip prisidėdami prie europinio kulinarinio paveldo. Taip pat galima pasidžiaugti ir kitais mažesniais ūkiais, kurie automatizuoti, robotizuoti, kuriuose išvystyta mokslu ir naujomis technologijomis pagrįsta pramonė. Šiandienos ūkininkai mato ateitį, kurios mes visi kartu siekiame, o kadangi ūkiuose vyksta kartų kaita, mūsų sprendimai taip pat priimami laiku ir vietoje, bendrai kuriant kaimo ateitį“, – sakė ministras Kazys Starkevičius.

Svarbiausiu renginio akcentu tapo Alytaus apskrities ūkininkų apdovanojimai už nuopelnus šalies žemės ūkiui. Padėkos raštus gavo Alytaus savivaldybės ūkininkai: Algis Žėkas, už ilgametį pažangaus ir efektyvaus ūkio vystymą; Valdas Lukoševičius, už aplinką tausojančios bei modernios augalininkystės plėtojimą, ir Alytaus ūkininkų sąjungos pirmininkas Vytautas Patinskas, už ilgametį modernios bitininkystės vystymą.

Druskininkai pasveikino Arvydą ir Gražiną Augus, už ilgametį pienininkystės ūkio puoselėjimą, ūkyje pagaminto pieno produktų realizavimą ir edukacinių programų organizavimą, bei Alvydą Varanį, už ilgametį ir dalykiškai sėkmingą atstovavimą kaimo gyventojų interesams bei ženklią įtaką savivaldybės kaimo plėtrai.

Lazdijų savivaldybė džiaugėsi ūkininkų Renaldo Židžiūno pasiekimais, inovatyvias technologijas diegiant pienininkystės ūkyje, Almos Rutkauskienės ilgamete ūkio plėtra, darbštumu ir atkaklumu, siekiant gerų ūkininkavimo rezultatų, ir Justinos Kreizaitės kuriamais unikaliais produktais bei puoselėjamomis tradicijomis ekologiniame šeimos ūkyje.

Na, o Varėna pagerbė Stanislovą Kėrį, už žirgų sporto populiarinimą ir Varėnos krašto garsinimą Lietuvoje bei užsienyje, Povilą Petruškevičių, už ryžtą kurtis gimtajame krašte ir ūkio atnaujinimą tęsiant tėvų pradėtus darbus, bei Panaros kaimo bendruomenės pirmininkę Onutę Bubnelienę, už nuoširdų darbą ir atsidavimą bendruomenės siekiamiems tikslams įgyvendinti.

Visai šeimai skirto renginio programa neapsiribojo vien tik temomis, susijusiomis su žemės ūkio verslu. Čia taip pat vyko edukacijos ir dirbtuvėlės, buvo galima susipažinti su Kilkų ūkio medaus gaminiais, pamatyti „Vyrų kalvė-peilių dirbtuvės“ amatų subtilybes bei VšĮ „Profesijų spektras“ palapinėje sužinoti žinių ir įgūdžių tobulinimo galimybes. O šventinę nuotaiką užkūrė ir renginį vainikavo visą svečių būrį prie scenos pritraukęs grupės „Žemaitukai“ pasirodymas.

Žemės ūkio ministerija

Video