Vienas liberalų lyderių Maisto tarybą laiko beviltišku reikalu
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas netiki, kad Maisto tarybai pavyks suvaldyti būtinųjų produktų kainas. Politiko teigimu, tokia užduotis laisvos rinkos sąlygomis yra beviltiška, kadangi Lietuvos institucijos neturi jokios įtakos kitų šalių gamintojams ir perdirbėjams.
„O ką padarysi, jeigu rinkoje kainos nusistovi pagal produktus, kurie yra pigiausi? Pavyzdžiui, lenkiški pieno produktai. Ar Lietuvos Maisto taryba reguliuos Lenkijos ūkininkų, karvių augintojų santykius su Lomžos pieno fabriku, kuris perdirba tą ūkininkų pieną ir atveža Lietuvos prekybininkams? Nereguliuos, nes tai neįmanoma“, – penktadienį „Žinių radijui“ kalbėjo E. Gentvilas.
„Į rinką, kuri yra atvira, Europos Sąjungos, pakliūna lenkiški pieno produktai, kurie yra pigesni ir prie jų tenka taikytis lietuviškiems pieno produktams“, – aiškino jis.
Politikas taip pat atkreipia dėmesį, kad kainų stebėsena, kuria užsiims naujai suburta Maisto taryba jau yra atliekama kitų institucijų. Jo teigimu, tai tėra bandymas parodyti visuomenei rūpestį.
„Jie (duomenys – ELTA) yra analizuojami. Mano įsitikinimu, čia yra bandymas parodyti visuomenei, „mieli Lietuvos žmonės, mes jumis pasirūpinsime, tikėkite mumis, tikėkite iki paskutinės mūsų kadencijos dienos ir iki rinkimų pirmos dienos.“ Tai negražu ir aš netikiu, kad kas nors bus padaryta“, – tvirtino E. Gentvilas.
„Ne valdžia nuspręs kaip išdėlioti santykinai lėšas tarp prekybininko, perdirbėjo ir ūkininko. (...) Tai yra beviltiškas reikalas“, – pridūrė jis.
Kaip antradienį pranešė ŽŪM, Maisto taryba vykdys nuolatinę maisto sektoriaus rinkos stebėseną, vertins jos rezultatus ir siūlys sprendimus, prisidedančius prie prekių kainodaros skaidrumo. Taip pat institucija savo iniciatyva ar Vyriausybės prašymu svarstys teisės aktų maisto sektoriuje projektus, teiks išvadas ir rekomendacijas.
Anot institucijos, po 4 atstovus taryboje turės Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) ir Žemės ūkio rūmai. Po vieną atstovą turės Vyriausybės kanceliarija, Žemės ūkio, Ekonomikos ir inovacijų bei Finansų ministerijos, Žemės ūkio duomenų centras, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, Vilniaus bei Sveikatos mokslų universitetai, Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimų vystymo institutas.
Po vieną vietą Maisto taryboje taip pat teks Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų, mėsos perdirbėjų, Prekybos įmonių ir paukštininkų asociacijoms bei asociacijai „Lietuvos maisto pramonė“ ir Lietuvos pienininkų asociacijai „Pieno centras“.
Lietuvos pramoninkų konfederacija (LPK), Vartotojų teisių apsaugos taryba, Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ naujojoje taryboje irgi turės po vieną atstovą.
Kaip anksčiau teigė premjeras Gintautas Paluckas, Maisto taryba rūpinsis kainų skaidrumu, sveikesne visuomenės mityba ir stebės importo konkurenciją su vietos produkcija.
I. Hofmanas yra sakęs, kad naujoji institucija galėtų būti darbdavių, profsąjungų ir institucijų atstovus vienijančios Trišalės Tarybos atitikmuo.
![](https://agrobite.lt/assets/images/Facebook_Logo_Primary.png)