Neva dovanodami krėslą sukčiai bando apgauti ir kėdainiečius

Krėslas. Rinkos aikštės nuotr. Krėslas. Rinkos aikštės nuotr.

Šią savaitę įvairiose kėdainiečių lankomose socialinio tinklo „Facebook“ grupėse skelbiama informacija apie neva dovanojamą krėslą. Būkite budrūs – krėslo niekas nedovanoja, tai – elementarūs sukčiai. Prieš kurį laiką tokiu skelbimu susidomėjusi moteris neteko daugybės pinigų, tad pareigūnai primygtinai ragina neužkibti ant sukčių kabliuko.

Neteko pinigų

Prieš kurį laiką policiją kreipėsi moteris, kuri pranešė, jog iš jos apgaulės būdu buvo išvilioti 12 tūkst. eurų, pranešė Policijos departamentas.

54-erių metų moteris socialiniame tinkle „Facebook“ rado skelbimą apie dovanojamą krėslą. Visgi susisiekusi su skelbimo autore, moteris į elektroninį paštą gavo nuorodą, kurią paspaudus ji buvo nukreipta į elektroninę bankininkystę bei apgaulės būdu iš jos banko sąskaitos buvo pasisavinta apie 12 tūkst eurų, nurodo policija. Policija prieš savaitę dėl sukčiavimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Siūlo kėdainiečiams

Panašu, kad sukčių sulaikyti pareigūnams dar nepavyko. Jie siaučia ir toliau. Šią savaitę sukčiai krėslą „dovanoja“ kėdainiečiams.

„dovajonu krėsla supamajį atsiimti Telšiuose, kitur galim išsiusti per dpd kurjerį (kalba netaisyta. – aut. past)“, – šiomis dienomis toks skelbimas plinta kėdainiečių grupėse.

Policijos pareigūnai įspėja – būkite budrūs – krėslo niekas nedovanoja, tai – elementarūs sukčiai.

Ragina neužkibti

Praėjusiais metais Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėti 777 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Policijos pareigūnai pataria būti itin atidiems bei kritiškai vertinti informaciją apie greitai uždirbamus didelius pinigus, dovanojamus arba pigiai parduodamus daiktus.

Kritiškai reikėtų vertinti ir gaunamas SMS žinutes, elektroninius laiškus, nespausti įtartinų nuorodų ir jokiu būdu neįvesti savo prisijungimo prie interneto banko, mokėjimo kortelių duomenų, asmens kodo.

Pranešti bankui ir policijai

Nukentėjusus nuo sukčių, reikia kuo skubiau susisiekti su savo banku bei policijos pareigūnais. Neretai pasitaiko, kad sugaištama savaitę ar net mėnesį – vieni žmonės apie nusikalstamą veiką supranta kiek vėliau, kitiems būna gėda prieš artimuosius, todėl jie delsia pranešti apie tokius nusikaltimus.

Kai pinigai atsiduria pas sukčius, ypač tuos, kurie yra iš užsienio, galimybės atgauti prarastus pinigus gerokai sumažėja.

Pranešus apie sukčiavimo atvejį pareigūnai įvertinę visas aplinkybes dažniausiai pradeda ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Jei pavyktų nustatyti sukčius, šiems grėstų viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Rinkos aikštė

Video