Seimui paraginus uždrausti rusiškus grūdus, Europa jau imasi veiksmų

Asociatyvi nuotr. Canva nuotr. Asociatyvi nuotr. Canva nuotr.

Praėjusį ketvirtadienį Seimui pritarus rezoliucijai uždrausti rusiškus grūdus Europos Sąjungoje, Europos Komisija jau vertina galimybę įvesti žemės ūkio produktų importo iš Rusijos apribojimus.

Tai paskelbė Europos Komisijos Pirmininkė Ursula fon der Lejen (Ursula von der Leyen) po derybų su Lenkijos Respublikos Ministru Pirmininku Donaldu Tusku.

Anot Seimo rezoliuciją parengusio Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario prof. Viktoro Pranckiečio, Europos Komisijos Pirmininkės požiūris rodo, kad aukščiausi Europos Sąjungos vadovai Rusijos grėsmes ir įtaką vertina adekvačiai. „Vadinasi, Briuselis girdi ir Lietuvos balsą. Baltijos šalys ir Lenkija – dabar esame tas sveiko proto patarėjas didiesiems partneriams Vakaruose, kaip atlaikyti ne tik karines, bet ir ekonomines Rusijos grėsmes“, – teigia V. Pranckietis.

Seime vienbalsiai priimta rezoliucijai ragina Europos Parlamentą, Europos Sąjungos Tarybą, Europos Vadovų Tarybą neatidėliotinai ir vieningai uždrausti rusiškos bei baltarusiškos kilmės grūdų importą į Europos Sąjungos teritoriją, o, esant poreikiui, naudoti Ukrainos žemės ūkio tiekiamą produkciją.

Praėjusią savaitę Europos Komisija pranešė analizuojanti žemės ūkio ir maisto produktų srautus į Europos Sąjungą, ypač iš Rusijos, ir vertina šių srautų poveikį ES žemės ūkio rinkoms ir pasauliniam aprūpinimui maistu.

Video