Vytartų dvaras kviečia Heloviną pasitikti su baimės prieskoniu

Pasvalio rajone esantis Vytartų dvaras, iki lapkričio 5 dienos, taip pat kviečia pasišiurpinti bei pamatyti, kokios būtybės slepiasi ten. Pasvalio rajone esantis Vytartų dvaras, iki lapkričio 5 dienos, taip pat kviečia pasišiurpinti bei pamatyti, kokios būtybės slepiasi ten.

Šie metai – ypač gausūs įvairiais Helovino dvarais, parkais. Pasvalio rajone esantis Vytartų dvaras, iki lapkričio 5 dienos, taip pat kviečia pasišiurpinti bei pamatyti, kokios būtybės slepiasi ten. Pasak ten jau apsilankiusių lankytojų, Vytartų dvaras – tai tikras lietuviškas vaiduoklių dvaras, kur skamba iš ano pasaulio girdimi vaiduoklių pašnekesiai, girgžda grindys, slepiasi vorai ir kitos šiurpą keliančios detalės.

Ideali vieta Helovinui

Kaip sako pats dvaro savininkas, pastatą su šeima įsigijęs prieš ketverius metus Almantas Besakirskas, Vytartų dvaras – idealiai tinka tokiam reikalui.

„Senos ir girgždančios grindys, begriūnančios lubos, voratinkliai, pelėsis, besitrankančios durys. Tai tikrai nėra dvaras, kuriame būtų galima kelti gražias vestuves. Bent jau ne dabar… Tai – tikrą helovinišką dvasią keliantis pastatas, kur atvykę lankytojai galės pamatyti ne tik dekoruotą dvaro išorę, bet ir pasivaikščioti po dvaro patalpas, kur aš pasakosiu vaiduoklišką istoriją, o kiti namiškiai, persirengę įvairiomis būtybėmis, gąsdins svečius“, – pasakojo jis.

Čia vaizdas, garsas, kvapas sukuria tai, ko kituose parkuose nerasite. „Įžengi pro dvaro duris ir ore jauti tvyrančią įtampą, nors ir protu suvoki, kad viskas tik pramoga“, – komentavo siaubo dvare apsilankiusi moteris.

Dvaras turi istoriją

Dvaras iki 1930 m. priklausė J. Chodakauskui. Įdomus sutapimas, kad tuomet ten gyveno dvi seserys Chodakauskaitės, o dabar šio dvaro savininkės – dvynukės Jogilė ir Jovilė Besakirskaitės. Po to šiame pastate nuo 1931 iki 1968 m. veikė mokykla.

Na, o dar vėliau Tetirvinų kaimo gyventojas, visuomenės veikėjas Algirdas Mulevičius dėjo dideles viltis, kad dvaras būtų prikeltas iš griuvėsių: svajojo jame įsteigti pasvaliečių namus, kurie būtų tapę įvairių susitikimų, kultūros bei leidybos centru. Tačiau šiam užmojui nebuvo lemta išsipildyti. Negavus savivaldybės pritarimo ir neradus dosnaus mecenato, 2019 m. Vytartų dvaras buvo parduotas aukcione. Jį nusipirko Kiemelių kaime gyvenantys Almantas ir Silvija Besakirskai, auginantys tris vaikus: Gustą bei dvynukes Jogilę ir Jovilę.

Vaiduokliška istorija pasvalietiška tarme

Kaip tikino savininkas, Helovino dvaras – jau antrus metus puoselėjama idėja. „Pats dvaras daugelį metų buvo apleistas, todėl jo papildomai dekoruoti beveik nereikėjo. Dvaro sienos kalba pačios už save, tad atmosfera atitinka Heloviną“, – sakė vyras.

Kuo šis Helovino dvaras skiriasi nuo kitų Lietuvoje veikiančių teminių parkų bei pastatų? Niekur kitur nerasite vietos, kur lankytojus lydėtų vaiduoklis bei pasvalietiška tarme pasakotų įvairias baisias istorijas. Jis atskleis, kas yra „tručyzna“ bei papasakos, kaip ją vartoti, kad kitąmet ir jūs taptumėte dvaro dekoracija. Taip pat jums bus pasiūlyta įsigyti raganos šluotą, pasukti „fuktelį“, pasižiūrėti senąjį „Mažylis ir Karlsonas“ filmuką. Tačiau viskas – ne kasdieniška, o paprieskoniuota vaiduokliškomis istorijomis.

Norite apsilankyti? Tą galite padaryti darbo dienomis 17-22 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis 14-22 val. Vaikams iki 6 metų įėjimas nemokamas.

"Jūsų Panevėžys"

Jūsų Panevėžys

Video