Sodininkai apie susirinkimus bus informuojami elektroniniu paštu, interneto svetainėse

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Nuo kitų metų bus paprasčiau informuoti sodininkų bendrijų narius  apie šaukiamą visuotinį susirinkimą.

Seimas šią savaitę priėmė tai numatančias Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas. Už jas balsavo 111 parlamentarų, niekas nebuvo prieš, susilaikė 1.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigaliosiančios naujos įstatymo nuostatos numato, kad apie šaukiamą bendrijos narių susirinkimą jo organizatorius turi ne vėliau kaip prieš 14 dienų iki susirinkimo informuoti bendrijos narius, paskelbdamas pranešimą skelbimų lentoje arba kitose gerai matomose vietose mėgėjų sodo teritorijoje, taip pat išsiųsdamas pranešimą bendrijos narių pateiktais elektroninio pašto adresais ir įkeldamas jį į bendrijos elektroninę informacinę sistemą, jeigu bendrija tokia naudojasi. 

Pranešime reikės nurodyti susirinkimo organizavimo vietą ir laiką, darbotvarkę ir siūlomų sprendimų projektus arba nurodyti vietą, kurioje ir kokiu laiku galima susipažinti su sprendimų projektais. Taip pat reikės nurodyti, kokiu būdu galima pateikti pasiūlymus ir klausimus.

Įsigaliojus įstatymo pataisoms, nereikės kiekvienam bendrijos nariui apie šaukiamą susirinkimą pranešti raštu arba pasirašytinai.

Įstatymo pataisas inicijavusio Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko Kazio Starkevičiaus teigimu, dažnai sodininkų bendrijų pirmininkams sudėtinga surengti susirinkimus, nes nėra žinomi visų bendrijos narių kontaktai, dauguma sodininkų būna soduose tik ribotą laiką.

Jei susirinkimas įvyko nesilaikant įstatymo nuostatų, anot K. Starkevičiaus, kildavo problemų dėl sodininkų bendrijos valdymo.

Norėdami komentuoti prisijunkite

Video