Britai siekia uždrausti gyvų gyvulių eksportą

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Šią savaitę Didžiosios Britanijos parlamente pristatyti nauji teisės aktai, kuriais bus nutrauktas gyvų skerstinų ir penimų gyvulių eksportas. Vyriausybė teigė, kad gyvuliai turėtų būti vežami tik tada, kai tai būtina, ir, jei įmanoma, neturėtų būti vežami skerdimui tolimu atstumu.

Tačiau gyvų gyvulių eksportas kitomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, veisimui ir varžyboms, vis tiek bus leidžiamas.

Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamentas sekretorius Steve Barclay sakė: „Šiuo įstatymo projektu siekiame užkirsti kelią gyvų gyvūnų eksportui, dėl kurio gyvūnai patiria nereikalingą stresą ir sužalojimus".

Teisės aktas priimtas po 2020 m. vykusių konsultacijų dėl gyvų gyvūnų eksporto nutraukimo, kuriose 87 proc. respondentų pritarė, kad gyvuliai neturėtų būti eksportuojami skerdimui ir penėjimui.

Tačiau kai kurios ūkininkų grupės ne kartą įspėjo, kad reikšmingi gyvų gyvulių eksporto reguliavimo pakeitimai gali sukelti didelį poveikį Jungtinės Karalystės maisto tiekimo grandinei.

Velso ūkininkų sąjunga teigė, kad toks gyvų gyvulių eksporto draudimas gali suduoti skaudų smūgį avių augintojams.

Tačiau šį žingsnį palankiai įvertino gyvūnų teisių organizacijos, o organizacija „Compassion in World Farming" pavadino jį „istoriniu momentu". „Raginame skubiai priimti šią ilgai lauktą priemonę, kad pagaliau būtų uždraustas neatjunkytų veršelių eksportas į keliones, dažnai trunkančias 60 valandų ar ilgiau”.

Naujoji Zelandija uždraudė gyvų gyvūnų eksportą šių metų pradžioje, o Australija įsipareigojo palaipsniui nutraukti tokį eksportą.

Balandžio mėn. Brazilijos teismas uždraudė gyvų galvijų eksportą iš visų šalies uostų.

Paskutinis gyvų galvijų eksportas iš Jungtinės Karalystės buvo vykdomas 2020 m. gruodžio 31 d.

Video