Kodėl Lenkijoje kils galvijų kainos?

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Lenkų galvijų augintojai džiūgauja: vis daugiau šalių atveria duris lenkiškai jautienai ir mėsiniams galvijams. „Dėl to galvijų kainos turėtų kilti", - mano PZHiPBM prezidentas Jacekas Zarzeckis.

Po septynerių metų pastangų Turkija atveria savo rinką lenkiškiems mėsiniams galvijams. Vyriausiasis veterinarijos gydytojas paskelbė, kad šalis ką tik patvirtino, jog priima galvijų eksportui taikomus pavyzdžių sertifikatus. Lenkijos mėsinių galvijų augintojų ir gamintojų asociacija pabrėžia, kad galimybė eksportuoti į Turkiją yra paskata didinti mėsinių galvijų kainas.

„Jau daug metų kovojame už Turkijos rinkos atvėrimą mėsiniams galvijams. Tai labai gera eksporto rinka. Žvelgiant į tai, kokias kainas moka pirkėjai ten esančioje rinkoje, galvijų kainos turėtų didėti. Norėčiau priminti, kad dar 2017 m. Lenkija iš karto po Ispanijos buvo didžiausia galvijų eksportuotoja į Turkiją ir buvo viena didžiausių mūsų pirkėjų. Turkija yra dar viena rinka, į kurią galėsime parduoti mėsą ir gyvulius. Taip įgyvendiname Lenkijos jautienos strategiją ", - interviu portalui Topagrar.pl aiškino J. Zarzeckis.

Verta priminti, kad šiuo metu į Turkiją galima eksportuoti jautieną be kaulų. Tokią teisę turi 23 Lenkijos gamyklos. Gerų naujienų sulaukiama ir iš Tailando. Prieš kelias dienas šios šalies valdžios institucijos paskelbė, kad jautiena ir jautienos subproduktai iš Lenkijos įleidžiami į Tailando rinką. Vienuolikai Lenkijos įmonių trejiems metams suteiktos eksporto teisės.

Priminsime, kad Kinija taip pat atvėrė savo rinką lenkiškai jautienai. Į šios šalies rinką pateks lenkiška jautiena be kaulų, pagaminta iš jaunesnių nei 30 mėnesių amžiaus gyvulių. Mėsinių galvijų augintojams Kinijos, Turkijos ir Tailando rinkų atvėrimas yra labai gera žinia, nes tai reiškia, kad Lenkijos jautienos eksportas gali stipriai išaugti. Šioms šalims reikia didelio kiekio geros kokybės jautienos, o jautienos paklausa kasmet auga.

Video