Protesto atspalviai: Lenkijos ūkininkas sulaukė grasinimų, kad bus išžudyta visa jo šeima

Hubertas Ojdana. Facebook nuotr. Hubertas Ojdana. Facebook nuotr.

Vienas Lenkijos ūkininkų protesto lyderių Hubert Ojdana sulaukė grasinimų, kad su juo bus susidorota, jei jis ir toliau tęs protestus prie Lenkijos ir Ukrainos sienos.

Šis ūkininkas iš Palenkės vaivadijos (besiribojančios ir su Lietuva) atskleidė nelegalaus grūdų importo iš Ukrainos tvarką, o po to dvi dienas iš eilės sulaukė grasinimų iš Ukrainos.

Portalui "Wirtualna Polska" ūkininkas sakė, kad penktadienio rytą jo darbininkai bijojo ateiti į darbą.

„Šiuos grasinimus vertinu rimtai. Sulaukiau telefono skambučių, kuriuose sakoma, kad jie ateis ir išpjaus mano šeimą ir daugelį kitų. Jie persekioja skambučiais. Taip pat gaunu žinučių trumposiomis žinutėmis", – kalbėjo ūkininkas.

Žemdirbys jau kreipėsi į policiją ir jam jau paskirta apsauga.

H. Ojdana vasario 9 d. dalyvavo protesto akcijoje, kai buvo blokuojama pasienio perėja Dorohuske. Pirmadienį jis kartu su kitu ūkininku aptiko vagoną su supelijusiais kukurūzais, taip pat traukinį su rapsų sėklomis.

Grūdus gabenusi bendrovė net Lenkijos žemės ūkio viceministrui atsisakė pateikti informaciją apie grūdus, prisidengdama komercine paslaptimi.

Tai sukėlė dar didesnį ūkininkų pyktį ir prie Lenkijos-Ukrainos sienos blokados prisijungė dar daugiau ūkininkų.

„Mano žiniomis, tai buvo maždaug 500 mln. zlotų vertės (apie 115 mln. eurų) verslas. Manau, kad kažkam užmynėme ant kojos. Kita vertus, nesitikėjau, kad tai nueis taip toli, – grasinimus komentavo H. Ojdana. – Pablas Eskobaras apsiverstų kape, kad įmanoma uždirbti tokius pinigus".

„Cirkas ant ratų, tiesiogine prasme“, – savo vaizdo įrašą komentavo H. Ojdana. Jame užfiksuota, kad vietoje deklaruojamų birių medžiagų savivarčio priekaboje į Ukrainą buvo gabenamas automobilis "Ford Ranger". Kitu atveju vietoj kakavos buvo vežama anglis, o moliuskai keliavo su humanitarinio transporto dokumentais.

„Karo pradžioje po savo stogu priglaudžiau dvi ukrainiečių šeimas. Tikrai nesuprantu, kaip kiti gali taip elgtis. Jie įtraukė mane į kažkokį šalies priešų sąrašą. Neturiu nieko prieš ukrainiečius kaip žmones ar tautą. Aš ginu lenkų ūkininkų interesus", - sakė jis.

Sunkvežimiai, bandantys iš Lenkijos įvažiuoti į Ukrainą, šeštadienį stovėjo 42 km ilgio eilėse, kurios susidarė dėl atsinaujinusių Lenkijos ūkininkų blokadų.

Vienoje eilėje prie Medykos-Šehynės pasienio punkto sunkvežimiams praleidimo tektų laukti 14 dienų, pranešė naujienų agentūra PAP, remdamasi vietos policija.

Muitinės duomenimis, šeštadienį vienu metu priešais toliau į šiaurę esantį Dorohusko pasienio punktą stovėjo 550 sunkvežimių, kurių laukimo laikas viršijo 10 dienų.

Korčovos ir Hrebenės perėjose eilės buvo penkių dienų ilgumo.

Lenkijos ūkininkai visoje šalyje protestuoja ne tik prieš ES žemės ūkio politiką, bet ir prieš pigių ukrainietiškų žemės ūkio produktų importą.

Protestai tęsis iki kovo 10 dienos.

Video