Profesinio meistriškumo konkurse – vabalninkiečio pergalė

Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti ne tik praktines, bet ir teorijos žinias. Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti ne tik praktines, bet ir teorijos žinias.

Vabalninke, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro (BTVMC) padalinyje, vyko tradicinis būsimųjų žemės ūkio specialistų profesinio meistriškumo konkursas „Ruošk ratus žiemą 2022“. Kaip ir praėjusiais metais, visiems dalyviams nosis nušluostė vabalninkietis Kristupas Jurevičius.

Tikėjo, kad laimės

K. Jurevičius — technikos priežiūros verslo darbuotojo profesijos besimokantis antrakursis. „Lyginant su praėjusiais metais jaučiuosi patobulėjęs“, — sakė Kristupas. Žemės ūkio sfera vaikinui iš Svilių labai artima — traktorių jis išmoko vairuoti būdamas aštuonerių.

„Tėvukas turi šiek tiek žemės, mums užtenka savoms reikmėms, bet apie savo ūkį minčių neturiu“, — šypsojosi konkurso nugalėtojas.

Beje, jis, kartu su geru bičiuliu, užsiima saulės baterijų montavimu ir džiaugiasi, kad pavyksta darbą su mokslais suderinti.

Anot jo, jaudulio prieš konkursą ir netgi konkurso metu, būta. „Buvo naujų, nematytų rungčių — su sriegiais, su matavimais... Praėjusių metų laimėjimas vertė pasitempti“, — prisipažino Kristupas, kuris, nepaisant jaudulio, tikėjo pergale.

Svarbiausia – mokytis, pažinti, tobulėti

Konkurse dalyvavo ir dar vienas BTVMC mokinys — pirmakursis Mantvydas Niaura. Nors į nugalėtojų trejetą jis nepateko, traktoriaus agregato vairavimo rungtyje jis pripažintas geriausiu.

Neseniai vaikinas grįžo iš jaunųjų artojų konkurso Plungėje. Mantvydo talentą pastebėjęs mokytojas Almantas Janušonis pasakojo: „Jis iš tų mokinių, kuris pirmąją vagą išarė gerai, tiesiai, o jei pirma vaga „papuolė“, tai reiškia, rimtas artojas, įdirbis šeimoje yra, tuo užsiimama. Iš Plungės Mantvydas neparsivežė prizinės vietos — burtų keliu gerą traktorių išsitraukė, bet plūgas ne koks papuolė, nepatikimais verstuvais ir tai turėjo įtakos rezultatui. Vis dėlto dalyvavimas tokiose varžybose yra neįkainojama patirtis“.

Pats M. Niaura „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad jam svarbiausia dalyvauti, mokytis, pažinti, tobulėti, o ne laimėti. „Esu iš Biržų, traktorių vairuoju nuo dvylikos. Tėtis, dėdė išmokė. Sesę turiu, brolį, bet jiems žemės ūkis „nelimpa“. Kol mokausi, darbo dienomis gyvenu Vabalninke, bendrabutyje, ūkyje padedu tik savaitgaliais ir vasarą. Gera mokykla, šaunūs mokytojai čia dirba“, — tvirtino M. Niaura.

Kėlėsi kaip tikras ūkininkas – penktą ryto

Į profesinio meistriškumo konkursą, kaip ir kasmet, suvažiavo žemės ūkio profesijų besimokantys jaunuoliai iš visos Lietuvos — Rokiškio, Zarasų, Molėtų rajono (Alantos) ir kitose šalies vietovėse esančių profesinio ugdymo įstaigų.

Kiekviena mokykla delegavo po du mokinius. Šiemet pirmąkart atvyko dalyviai iš Plungės technologijų ir verslo mokyklos. Pakalbinti vaikinai pasakojo, jog kėlėsi kaip tikri ūkininkai — penktą ryto — tam, kad nepavėluotų į konkursą.

„Jie pirmiausia atvyko pas mus, dabar mes pas juos“, — apie gražų mokyklų bendradarbiavimą kalbėjo vienas iš konkurso dalyvių, profesinėje mokykloje pirmus metus besimokantis Deividas Valančius.

Jis, beje, užėmė trečiąją vietą. „Tėvai — ūkininkai. Greičiausiai nutiks taip, kad paveldėsiu jų ūkį, gal tai ir paskatino mane gilintis šioje srityje“, — porino iš Žemaitijos atvykęs svečias, sakęs, kad ūkininkavimas, matyt, įaugęs į kraują. „Vaikystėje buvau tas vaikas, kuris užmigdavo traktoriuje besivažinėdamas“, — pridūrė D. Valančius.

Ir kaimynai pasirodė neblogai

Po pertraukos konkurse dalyvavo „kaimynai“ iš Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos. Vienas iš kupiškėnų, Modestas Grižas, tapo antrosios vietos nugalėtoju. Jaunuolis pasakojo, kad technikos priežiūros verslo darbuotojo profesijos mokosi antrus metus. Tėvai verčiasi žemės ūkiu, tad ši sfera jam nuo pat vaikystės artima. Ūkis, pasak vaikino, nemažas — Šimonių apylinkėse ūkininkaujantys pašnekovo tėvai valdo apie 70 ha žemės, įskaitant ir pievas. Kartu su M. Grižu konkurse dalyvavo ir kitas kolega, trečiakursis Dainius Venclovas. Jis buvo nepralenkiamas eksploatacinių medžiagų atpažinimo rungtyje.

„Mano tėvai neūkininkauja, anksčiau seneliai ūkininkavo, bet viską užbaigė“, — sakė pašnekovas. Jį labiausiai žavi technikos remontas, o baigęs mokslus turi planų imtis nuosavo technikos remonto verslo.

Remia savivaldybė, ūkininkai, verslininkai

Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Sandra Balčiūnienė teigė, kad šiemet savivaldybė parėmė konkursą, kiek buvo prašyta. „Maždaug prieš mėnesį sulaukėme BTVMC atstovų prašymo, ar šiemet galėtume iš kaimo rėmimo programos prisidėti 476 eurais. Komisija vieningai nusprendė skirti visą prašomą sumą“, — sakė S. Balčiūnienė. Pasak jos, savivaldybė prie šio konkurso prisideda kasmet, tiek, kiek gali. „Tokie konkursai labai svarbūs žemės ūkiui, visam mūsų rajonui“, — tikino S. Balčiūnienė.

Konkursą kasmet remia ne tik Biržų rajono savivaldybė, bet ir rajono ūkininkai, verslininkai. Laimėtojams skirti ne tik daiktiniai prizai, saldžios dovanėlės, bet ir simbolinės, keliasdešimt eurų siekiančios, piniginės išmokos, po konkurso pervestos į banko sąskaitas. 

Vilė Leščinskienė ("Biržiečių žodis")

Biržiečių žodis

Video