Po pandemijos atsigavusios „Amber food“ pelnas pernai augo 5 kartus

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Vieną didžiausių restoranų tinklų šalyje valdanti įmonė „Amber Food“ pernai atsigavo po koronaviruso pandemijos ir uždirbo beveik 5 kartus daugiau pelno, o jos pajamos augo penktadaliu.   

Vis dėlto bendrovės veiklai nemažos įtakos darė aukšta infliacija ir palūkanos – tai lėmė ir didėjusias kainas. Tačiau geopolitinių įvykių ir pandemijos įtaka jau nebuvo jaučiama, nurodoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.

„Tai buvo pirmieji metai po Covid-19 pandemijos, kai tiesiogiai nebuvo jaučiama su tuo susijusi įtaka“, – nurodė „Amber Food“.

Pernai grupė uždirbo 560,4 tūkst. eurų grynojo pelno – 4,7 karto daugiau nei 2022 metais (119,8 tūkst. eurų), jos pelnas prieš apmokestinimą augo 4,1 karto iki 646,6 tūkst. eurų (158,2 tūkst. eurų), pajamos – 20 proc. iki 35,6 mln. eurų (29,6 mln. eurų), 

„Amber food“ pernai atidarė du naujus restoranus Kaune ir piceriją Vilniuje, atnaujino dalį restoranų.

Bendrovė prognozuoja, kad šiemet veiklai įtakos turės padidintas PVM maitinimo paslaugoms – dėl to didės kainos, mažės klientų srautai, be to, padidintas minimalus atlyginimas bei nuomos mokesčio indeksavimas, tačiau tikimasi, kad situacija turėtų stabilizuotis antrąjį pusmetį.

„Manome, kad tai gali daryti įtaką turistų srautams. Taip pat prognozuojama, kad didės šešėlis ir daugės nelegalaus mokėjimo atvejų, dėl ko bus sunkiau konkuruoti rinkoje“, – teigia „Amber Food“.

Šiais metais uždarytas nuostolingai veikęs restoranas Kaune „Katpėdėlė“, naujų restoranų atidaryti bendrovė neplanuoja. 

Įmonė valdo 19 „Charlie pizza“ picerijų, 11 „Katpedėlės“ restoranų, dvi „La Crepe“ blynines, du „Skonio“ restoranus, po vieną „Sugamour“ ir „Manami“ restoraną bei „Grill terrace“ lauko terasą, taip pat dvi „Charlie pizza“ barų zonas, maisto erdvę „Baltas tiltas“ ir restoraną „Spirgis“.

„Amber Food“ priklauso 18 restoranų Vilniuje, septyni Kaune, penki Klaipėdoje, trys Šiauliuose, po du Panevėžyje, Mažeikiuose ir Jonavoje bei po vieną Utenoje, Radviliškyje ir Alytuje.

Pernai bendrovėje vidutiniškai dirbo 884 darbuotojai, užpernai – 882.

Bendrovė priklauso įmonių grupei, kurią kontroliuoja „Amber Food grupė“, pastaroji valdo po 100 proc. įmonių „Amber Food“, „Neragauta azija“, „Saldi kava“ ir „Baltas tiltas“ akcijų.

„Amber Food“ naudos gavėju laikomas Gediminas Balnis, kuriam priklauso 100 proc. akcijų.

Video