Šventinė nuotaika Panevėžio rajone: spalvos, margučiai ir bendrystė
Artėjant Velykoms, Panevėžio rajono kaimai ir miesteliai tarsi atgyja – gyventojai vienijasi, kad bendruomeniškai pasitiktų gražiausią pavasario šventę. Margučiais, verbomis ir spalvingomis dekoracijomis puošiamos aikštės, seniūnijų pastatai ir kt. Šventinė nuotaika tvyro ne tik aplinkoje, bet ir žmonių veiduose – šypsenos, bendrystės jausmas ir noras kurti grožį savo rankomis tampa šio laikotarpio simboliu.
Pavasario šauklys
Štai jau keturioliktąjį kartą Raguvos kultūros centras kartu su TAU Raguvos fakultetu organizavo pavasarinę iniciatyvą „Velykų medis – pavasario šauklys“.
„Pagrindinė medžio dekoracija yra atbundančio pavasario, atgimimo simbolis – kiaušinis. Kaip ir kasmet, kiaušinius gamino Trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakulteto klausytojai, gimnazistai, pavieniai gyventojai. Tradicija yra medį puošti Verbų sekmadienį, tai šiais metais šios tradicijos nesulaužėme ir visi kartu atėję po šv. Mišių puošėme“, – pasakojo raguvė Kotryna Juškaitė.
Puoselėjant miestelio šv. Florijono aikštėje augantį jauną ąžuoliuką, šiais metais jie sugalvojo pakeisti lokaciją ir papuošė aikštėje esančią medelių alėją.
„Taip pat šiais metais Raguvos kultūros centro meno vadovės Rima Žudienė ir Viktorija Drevinskienė gavo direktorės Kristinos Juškienės pasiūlymą išreikšti savo kūrybiškumą ir pagaminti velykinę dekoraciją. Mūsų meno vadovės parodė, kad yra ne tik atlikėjos, muzikantės, bet ir puikios dekoratorės. Jos pagamino nuostabią vištelę iš putplasčio prie kultūros centro“, – dalijosi K. Juškaitė.
Margučių alėja
Panevėžio rajone Velykos – ne tik religinė ar šeimos šventė, bet ir bendruomeniškumo išraiška, kur kiekvieno indėlis svarbus. Tą įrodė ir paįstriečiai, kurie pirmadienį rinkosi dažyti margučių dekoracijas. Velykinės puošmenos papuošė Jaunystės gatvę bei sukūrė šventinę nuotaiką Paįstryje.
„Iš viso pagaminta 11 gražuolių margučių. Norime, kad ne tik Palangoje būtų margučių alėja, bet ir Paįstryje! Dekoruoti atvyko kas norėjo – gimnazijos mokiniai, bendruomenės nariai, kultūros centro darbuotojai. Ir dekoravo kas kaip norėjo – įvairiais motyvais“, – kalbėjo Paįstrio kultūros centro vadovė Daiva Kiršgalvienė.
Įvairiaspalviai kiškiai
Paįstrio Gegužinės gatvę papuošė ir trys dešimtys kiškių.
„Tradicija prasidėjo prieš trejus metus. Tuomet sugalvojau, nupirkau medžiagas ir su dukra ėmėme spalvinti. Po to atsirado ir savanorių, norinčių prisidėti. Apskritai, pavasarį norisi, kad žmonės, eidami pasivaikščioti ar važiuodami automobiliu, grožėtųsi spalvomis ir gražiais darbais. Todėl pagrindinę gatvę puošiame įvairiaspalviais kiškiais, pagamintais iš kartono. Kiškiai įvairūs – vieni stovi, kiti sėdi. O kai kurie gyventojai net kūrė specialias kompozicijas“, – pasakojo seniūnaitė Aušra Rapkevičienė bei pridūrė, jog, būna, gyventojai ateina ir papildo dekoracijas – atneša margučių ar kaspinų.
Ji pastebėjo, kad švenčių metu pas paįstriečius atvyksta giminaičiai, ypač vaikai, anūkai.
„Labai gražu stebėti, kaip seneliai su anūkais išeina pasivaikščioti geru oru bei džiaugiasi kiškiais, fotografuojasi“, – dėstė ji.
Papuošta ne tik gatvė, bet ir viešosios erdvės ar vienišų senjorų namai.
„Tie, kurie nebegali išeiti, gali bent pro langą pasigrožėti ir pasidžiaugti. Taip parodomas dėmesys ir jiems“, – sakė moteris.
Šią gatvę žiemos metu puošė kalėdinės dekoracijos.
