Opozicija mojuoja vėzdu: arba K. Navicko atstatydinimas, arba iki rudens boikotuos Seimo posėdžius

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Panašu, kad žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui visgi gali tekti pasitraukti iš užimamų pareigų savo arba ne savo noru. Tokia galimybė neatmestina po to, kai ketvirtadienį Seimo opozicinės frakcijos išplatino kreipimasį, kviesdama šalies vadovą Gitaną Nausėdą įvertinti “pasitikėjimo žemės ūkio ministru K. Navicku klausimą ir ragina valdančiuosius spręsti dėl jo atstatydinimo”.

“Pabrėždama, kad tiek Lietuvos gyventojai, tiek ir visa Lietuvos valstybė susiduria su milžiniškais ekonominiais ir socialiniais iššūkiais, kuriuos, be kita ko, sąlygoja didžiausia Europos Sąjungoje infliacija, o ypač augančios maisto, kuro bei kitų energetikos resursų kainos, pažymėdama, kad Seimo dauguma ignoruoja esminių ekonominių bei socialinių problemų sprendimą, o Vyriausybės pastangos amortizuoti infliacijos pasekmes gyventojams, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, reikšmingai vėluoja arba neatliepia realios ekonominės situacijos; pripažindama, kad dėl žemės ūkio ministro neveiklumo ir negebėjimo įvertinti žemės ūkio sektoriaus poreikių, žemės ūkyje susiklostė ypatinga situacija, ilgiems dešimtmečiams destabilizuosianti šį Lietuvos ekonomikai reikšmingą sektorių, o ministro atstatydinimo klausimas tapo politiškai valstybę skaldančia problema”, – teigiama Seimo opozicijos pareiškime.

Opozicija kreipiasi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, kviesdama įvertinti pasitikėjimo žemės ūkio ministru K. Navicku klausimą ir ragina valdančiuosius spręsti dėl jo atstatydinimo.

Aiškėja, kad jei į opozicijos siūlymus nebus atsižvelgta, žadama paralyžiuoti Seimo darbą. Opozicinių frakcijų atstovai jau nedalyvauja Seimo posėdžiuose, jie diskusijoms susirenka kitoje parlamento vietoje.

Tai reiškia, kad kai kuriais klausimais Seimui gali būti sudėtinga priimti sprendimus dėl įstatymų, kuriems reikalingas atitinkamas parlamentarų balsų skaičius. 

 Opozicija taip pat ragina Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen pasitikrinti pasitikėjimą parlamente.

Taip pat opozicija reikalauja Seimą besibaigiančioje pavasario sesijoje visą dėmesį skirti tik būtiniausių ir neatidėliotinų socialinių ir ekonominių klausimų sprendimui: mažinti PVM maistui, akcizus kurui, didinti vaiko pinigus, sulyginti NPD ir MMA, didinti viešajam sektoriui taikomą bazinį dydį, priimti spendimą nepasiturintiems Lietuvos gyventojams skirti vienkartines 100 eurų išmokas, priimti Lietuvos Respublikos Prezidento pateiktus teisės aktus, įgalinančius palankesnį vietos savivaldos finansavimą.

Video