Teismas: „Marijampolės pieno konservų“ akcininkai kol kas negali keisti valdybos
2019 metais mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus turto paveldėtojams vis dar ginčijantis dėl teisių į palikimą, teismas laikinai sustabdė bendrovės „Karpis“ valdomos įmonės „Marijampolės pieno konservai“ valdybos, o kartu ir vadovo keitimą.
Teismas užkirto kelią bendrovei kovo 8 dieną sušaukti akcininkų susirinkimą ir atšaukti dabartinę bei rinkti naują valdybą.
Klaipėdos apygardos teismas kovo 7 dieną patenkino R. Karpavičiaus pirmosios žmonos Audronės Karpavičienės prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių. Teismo nutartis vykdoma skubiai.
„Būtų ir racionalu, ir svarbu bei aktualu, kad kol teismas išnagrinės ginčą tarp šalių ir įsiteisės byloje sprendimas, „Marijampolės pieno konservų“ valdymo organai liktų nepasikeitę“, – rašoma teismo nutartyje.
Tokiu sprendimu siekiama išsaugoti įmonės valdybą nepakeistą, kol byla dėl pradinio R. Karpavičiaus testamento nėra pasibaigusi ir galutinai nežinoma, kas yra jo teisių perėmėjai.
Audronė Karpavičienė teismui teigė, kad į „Marijampolės pieno konservų“ valdybą norėta įtraukti bent du asmenis, susijusius su mirusio verslininko antrąja sutuoktine Aiste Karpavičiene, – jos atstovą šioje byloje bei šeimos draugą. Pirmoji žmona, be to, siekia, kad nesumažėtų turto, į kurį ji pretenduoja, vertė.
Tuo metu Aistė Karpavičienė teismui nurodė, kad dabartiniai valdybos nariai neužtikrina tinkamos įmonės veiklos, ji dirba nuostolingai, nuostolis didėja, tačiau valdyba nesvarsto, ar generalinis direktorius Henrikas Karpavičius tinka eiti šias pareigas.
Tačiau teismas vertino, kad teiginiai apie esą nuostolingą veiklą yra nepagrįsti.
„Jokių tai pagrindžiančių įrodymų atsakovės ir įmonės „Karpis“ atstovai nepateikė, todėl tokie pareiškimai vertintini kaip deklaratyvūs ir neįtikinantys“, – rašoma teismo nutartyje.
Tuo metu Aistės Karpavičienės argumentus dėl įmonės finansinės padėties ir jos vertės išlaikymo teismas pripažino kaip ekonomiškai suprantamus ir pagrįstus.
Audronė Karpavičienė teismui teigė, jog „Karpio“ vadovė „Marijampolės pieno konservų“ akcininkų susirinkimą, kuriame ketinta perrinkti valdybą, o vėliau ir vadovą, inicijavo kitą dieną po to, kai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) vasario 8 dieną nurodė Vilniaus apygardos teismui iš naujo nagrinėti bylą dėl R. Karpavičiaus testamento – LAT panaikino pirmos instancijos teismo 2023 metų rugpjūčio nutartį pripažinti testamentą negaliojančiu.
Pirmoji verslininko žmona tvirtino, kad taip bandoma ne išsaugoti esamą padėtį, bet sumažinti turto, į kurį ji pretenduoja, apimtį ir vertę.
Tuo metu antrosios žmonos teigimu, tikrosios akcininkų susirinkimo šaukimo aplinkybės yra ne LAT nutartis, bet tai, kad vasario 6 dieną nustojo galioti laikinas teismo draudimas „Karpiui“ į susirinkimų darbotvarkę įtraukti su valdyba susijusius klausimus.
Iki tol „Karpis“ 14 mėnesių neturėjo galimybės balsuoti dėl Marijampolės įmonės valdybos narių pakeitimo.
R. Karpavičius per bendrovę „Karpis“ valdė „Marijampolės pieno konservus“, „Rarkarpį“ Tenerifėje, Lukšių ir Širvintų pienines, „Ferogamą“, Ukrainos „Vitaut“. Skaičiuojama, kad R. Karpavičiaus palikimo vertė siekia apie 120 mln. eurų.
Klaipėdos apygardos teismo nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.