Kokia hidroizoliacija gali pagelbėti nuo pratekėjimo rūsyje
Rūsio hidroizoliacija iš vidaus
Rūsio hidroizoliacija nuo gruntinių vandenų atliekama naudojant įvairių tipų medžiagas, tarp kurių yra prilydomi ir teptiniai variantai. Yra keli hidroizoliacijos atlikimo būdai, atsižvelgiant į pastato ypatybes, aplinkinį gruntą ir pačias naudojamas medžiagas. Jeigu gruntiniai vandenys jau spėjo prasiskverbti pro rūsio betoną ir šiek tiek užtvindė rūsį, tuomet gyventojus daugiau domina tokios hidroizoliacinės mastikos, kurias, tepant, jos patikimai sukimba su drėgnu šlapiu betonu ir sukuria barjerą vandens patekimui.
Prasiskverbianti izoliacija
Ši rūsio hidroizoliacija nuo požeminio vandens atliekama naudojant specialias medžiagas, galinčias prasiskverbti į betono ar plytų struktūrą. Prasiskverbiančių elementų sudėtyje yra polimerinių priedų cemento pagrindu. Susilietę su vandeniu jie sudaro masę, kuri užpildo smulkiausias betoninių sienų ir grindų poras.
Mišinys tepamas ant drėgno betono paviršiaus, prasiskverbia į betono poras ir jose suformuoja kristalines struktūras. Tokie kristalai neleidžia prasiskverbti vandeniui, padidina paviršiaus stiprumą ir atsparumą korozijai.
Hidroizoliacija cemento pagrindu (cemento mišiniai)
Naudojama betono sienoms kartu su skvarbiąja hidroizoliacija, pasižymi maksimaliu sukibimu tarp visų medžiagų. Tepamieji cemento mišiniai gaminami kietųjų sausų mišinių pavidalu ir lanksčių polimerinių emulsijų pavidalu.
Teptinė hidroizoliacija - polimerinė mastika
Naudojama rūsio grindų ir sienų hidroizoliacijai, tinka ir išoriniams pamatų izoliacijos darbams. Gaminama polimerinės mastikos pavidalu. Užtepus ant grindų ar sienų paviršiaus polimerinė mastika sukietėja iki plėvelės konsistencijos ir apsaugo konstrukciją nuo vandens prasiskverbimo, bet tuo pačiu pro save leidžia pasišalinti drėgmės garams iš rūsio patalpos.
Teptinės polimerinės mastikos turi atsparumą UV spinduliams ir gali būti naudojamos iš lauko pusės atvirame ore. Tačiau šis atsparumas UV spinduliams yra laikinas, mastikos sluoksnį reikia uždengti apdailos sluoksniu. Taip pat galima tepti polimerinę mastiką po gegnėmis - ten, kur dažniausiai kyla problemų dėl sandarinimo su priešvėjine plėvele, arba aplink langus ir duris.
Polimerinės mastikos turi būti parinktos iš kokybiškų ir patikimų gamintojų. Tuomet galima tikėtis teigiamo efekto.
Ritininė hidroizoliacija
Ji priklauso klijuojamoms rūšims, sudėtyje yra medžiagų, impregnuotų bitumu. Sukuria apsauginį sluoksnį ant grindų, bet neapsaugo pamato. Naudojama kartu su tepimo medžiaga, klojama naudojant dujinį degiklį. Šis metodas nerekomenduojamas apdorojant sienas, nes dėl to vidaus apdaila bus neįmanoma. Vienas iš ritininių medžiagų pavyzdžių – ruberoidas.
Membraninė hidroizoliacija
Rūsio hidroizoliacija iš vidaus nuo gruntinių vandenų gali būti atliekama dviem būdais, priklausomai nuo požeminio vandens lygio.
Polimerinė plėvelė. Tai 0,2 mm storio ritininė medžiaga, kuri naudojama sandarinimui, jei rūsio grindys yra virš gruntinio vandens lygio.
Profiliuota izoliacija. Tai gofruotas lakštas (dygliuotas arba spuoguotas), pagamintas iš daugiasluoksnio polietileno, kuris naudojamas, jeigu gruntinio vandens lygis yra virš grindų lygio. Medžiaga pritvirtinama prie sienos ir skirta ilgai išlaikyti vandenį (per visą namo eksploatavimo laikotarpį).
Skystas stiklas
Technologija yra universali ir tinka betoninėms, metalinėms ir medinėms konstrukcijoms. Medžiaga turi keletą privalumų - įsiskverbia giliai, greitai sukietėja ir visiškai užpildo sienų tuštumas, kristalizuojasi iš išorės ir reikalauja mažai laiko ir medžiagų. Sumažina drėgmės sugėrimą, užtikrina cheminę ir biologinę sienų apsaugą.
“Skystas stiklas” skiriasi savo chemine sudėtimi. Tai gali būti natrio silikato pagrindo arba kalio (keraminė skysta šilumos izoliacija). Pagrindinis reikalavimas yra griežtas proporcijų laikymasis, kitaip vietoj patvarumo galima gauti trapumą.