Net tada, kai gaisras neišplinta, galima apsinuodyti smalkėmis ir dūmais

Asociatyvi nuotr.

Trečiadienį ugniagesiams gelbėtojams teko skubėti į Kuršėnuose, Daugėlių gatvėje esantį daugiabutį. Į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 pranešta, kad jaučiamas smalkių ir dūmų kvapas.

Atvykę ugniagesiai atliko žvalgybą. Paaiškėjo, kad naktį antrajame aukšte esančio buto virtuvėje buvo kilęs gaisras. Jo metu išdegė mikrobangų krosnelė, apdegė spintelės, įtrūko langas, aprūko vieno kambario butas. Degimas galimai nuslopo pats.

Ugniagesiai atliko žvalgybą visuose daugiabučio namo aukštuose ir laiptinėse. Iš vieno buto penktajame aukšte dėl galimo apsinuodijimo smalkėmis į gydymo įstaigą buvo išvežta mažametė mergaitė.

Pasak Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Mindaugo Žiogo, tyrusio įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad į butą, kuriame buvo kilęs gaisras, pas sūnų naktį užsuko mama ir patalpas išvėdino, bet ugniagesių ji nekvietusi. Laimei, bute miegojęs jos sūnus neužtroško dūmuose.

„Nors degimas nuslopo, bet jo metu susidariusios smalkės ir dūmai per ventiliacijos šachtą ar pravertą langą galėjo patekti ir į penktajame aukšte esantį butą“, – sako M. Žiogas.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad apsinuodijimo smalkėmis galima išvengti, jei namuose bus sumontuotas anglies monoksido detektorius. Išgirdę smalkių detektoriaus pavojaus signalą, niekada nemanykite, kad jis ėmė veikti per klaidą. Nedelsdami išeikite iš pastato, net jeigu neturite jokių apsinuodijimo smalkėmis požymių ir skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyrius

Video