Kodėl rudenį labiau suaktyvėja kurmiai ir kokios priemonės gali padėti

Asociatyvi nuotr. Lauros Malinauskienės nuotr. Asociatyvi nuotr. Lauros Malinauskienės nuotr.

Kaip išnaikinti kurmius, spąstai kurmiams, kurmiai kieme

Kurmis atrodo draugiškas ir mielas gyvūnas, bet jo veiklos pėdsakai labai smarkiai veikia mūsų gyvenamąją aplinką bei ūkius: jie išrausia gėlynus, sugadina vėją, ganyklas. Nors jie vabzdžiaėdžiai ir augalų nevalgo, vis dėlto rausdami urvus užkliudo augalo šaknis ir tuo menkina derlių. Kurmiai nėra akli, bet jų regėjimas labai prastas. Dėl šios priežasties jie laikosi savo teritorijos, todėl jei kieme ar darže matote kurmiarausių, tikriausiai tai vieno ir to paties kurmio darbas. Kadangi kurmiai poruojasi kovo-balandžio mėnesiais, o gegužės-birželio mėnesiais atsiveda jauniklius, kurie rugsėjo mėnesį jau būna suaugę ir gyvena savarankiškai, mes rudenį galime stebėti kurmių suaktyvėjimą, nes vienoje vietoje kurmių padaugėja. Be to, rudenį jie ruošiasi žiemai ir kaupia maisto atsargas.

Kokie būdai gali padėti kovoje su kurmiais

Garsas: kurmis nemėgsta garso, tad dažniau pjaunama žolė, kieme lakstantys vaikai, jiems nepatinka. Yra įvairūs triukšmą keliantys malūnėliai, kuriuos galite naudoti, arba galite pasigaminti patys iš plastikinio butelio, kurį užmausite ant kuolelio ir nuo vėjo butelis ims traškėti. Pakaks netgi užmauti tiesiog tuščią skardinę. Tačiau tokiu būdu atbaidyti kurmiai po kiek laiko grįš, todėl reiktų tam pasiruošti ir aplink sklypą pusės metro gylyje įleisti specialų tinklelį, kuris neleis jiems pareiti į buvusią teritoriją.

Kvapai: kadangi kurmiui orientuotis padeda labai jautri uoslė, yra tam tikri kvapai, kurie gali juos atbaidyti Tai augančios pupos, į duobę įkastos pūvančios silkių galvos arba medžiagos skiautė primirkyta naftos produktuose. Šie būdai neilgam atbaido kurmius, bet duoda laiko pasiruošti rimtesnei kovai, kol neišrausė viso kiemo ar daržo.

Medžioklė: ir katė, ir šunys gali lengvai sugauti kurmį, tik reikia parodyti kur rausti ir jo ieškoti. Net mes galime anksti ryte patykoti prie kurmiarausio ir pamačius, kad jis kruta su kastuvu iškasti kurmį lauk. Kurmis nėra vikrus, tad pagauti tikrai nesudėtinga.

Spąstai: vienas pačių efektyviausių būdų kovoje su kurmiais yra specialūs spąstai, kuriuos galima įsigyti specializuotose parduotuvėse. Tik svarbu žinoti kaip tinkamai juos įmontuoti. Spąstus reikia įkasti į kurmio taką ir prieš montuojant būtina juos palaikyti bent parą žemėje, kad įsigertų žemės kvapo, nes kurmiai labai jautrūs kvapams. Montuojant spąstus reikėtų rankas išsitrinti žemėmis, kad neliktų jūsų kvapo.

Kovoje su kurmiais reikėtų nepamiršti, kad jie yra ir naudingi, nes sunaikina žemės kenkėjus, pvz., kurklius ir grambuolius. Tad atsižvelgus į žalą, kurią padaro kenkėjai ir kurmis, vertėtų pasirinkti, su kuo kovoti. Galbūt kurmiai kiemui pasirodys naudingesni, nei jų nebuvimas.

Video