Prisijungęs prie virtualios jėgainės, „Vilniaus paukštynas“ CO2 kiekį jau sumažino daugiau nei 10 tonų

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Sutaupyta daugiau 23 tūkst. MWh elektros energijos ir 10-čia tonų sumažintas anglies dvideginio (CO2) pėdsakas – tokių rezultatų pasiekė prie „virtualios elektrinės“ kovo pabaigoje prisijungęs „Vilniaus paukštynas“. Bendrovė buvo viena pirmųjų, prisijungusių prie virtualios jėgainės programos, kurios tikslas – efektyviau vartoti elektros energiją, o kartu – didinti elektros tinklo patikimumą ir mažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekį.

„Mūsų veikla apima gamybos grandinę nuo lauko iki stalo, kuri reiškia, kad ne tik gaminame vištienos produktus, bet ir patys pasirūpiname žaliava, tai yra – auginame mėsinius viščiukus. Elektros energijos suvartojimas mūsų veikloje siekia 2,6 mln. MWh per mėnesį. Pvz., šių metų sausio mėnesį kaštai už elektros suvartojimą viršijo 0,6 mln. Eurų. Ieškodami sprendimų, kaip užtikrinti efektyvų elektros suvartojimą, vadovaudamiesi ekonomiškumo ir tvarumo principais, prisijungėme prie „virtualios elektrinės“, kuri padeda subalansuoti elektros energijos gamybą ir vartojimą, o svarbiausia, kad kiekviena sutaupyta megavatvalandė sumažina CO2 emisiją“, – sako Vilniaus paukštyno generalinis direktorius Tadas Sprindžiūnas.

Bendrovė prie energetikos technologijų startuolio „Fusebox“ „virtualios jėgainės“ prijungė savo veikloje naudojamus šaldymo įrengimus. Elektros tinklų operatorius „Litgrid“ stebi elektros tinklo apkrovą ir kai elektros tinkle yra energijos deficitas, prie platformos prijungti įrengimai automatiškai trumpam – iki 60 min. – išjungiami arba sumažinama apkrova, nedarant įtakos bendrai įmonės veiklai. Per tris mėnesius „Vilniaus paukštynas“ jau sutaupė daugiau kaip 23 tūkst. MWh elektros energijos ir daugiau kaip 10 tonų CO2.

Kaip pažymi Edvardas Norkeliūnas, „Fusebox“ strateginės partnerystės vadovas, virtuali jėgainė leidžia iki 20 proc. sumažinti išlaidas už elektros energiją, o per metus į aplinką išmetama apie 40 tonų mažiau CO2.

Be to, kaip jis pabrėžia, prie „virtualios jėgainės“ prisijungusios įmonės prisideda ne tik prie CO2 išmetimų mažinimo, bet ir prie energetinio saugumo bei padeda sumažinti energijos kainas visoje šalyje.

Video