Rumunų ūkininko šauksmą išgirdo visa šalis (VIDEO)

Vieno ūkininko šauksmą išgirdo visa šalis. Jis aiškiai įvardijo, kodėl daugiau kaip savaitę Rumunijos ūkininkai ir vilkikų vairuotojai streikuoja, trumpam paralyžiuodami šalyje kelius ir pasienio punktų su Ukraina perėjas. Trumpas atokvėpis buvo skirtas deryboms su vyriausybe, bet protestai bus pratęsti sekmadienį, sausio 21 dieną.

Akcijos rengėjai jau gavo leidimą protestuoti sostinės Bukarešto Konstitucijos aikštėje, kur tris dienas, nuo sekmadienio iki antradienio, susirinks tūkstančiai žemdirbių ir vilkikų vairuotojų. Protestui leidimas išduotas iki 5000 žmonių.

"Patvirtinome protestą, kuris neturės įtakos eismui Bukarešte. Jis vyks sekmadienį, pirmadienį ir antradienį Konstitucijos aikštės automobilių stovėjimo aikštelėje; 5000 žmonių, 100 traktorių ir 100 vilkikų su priekabomis", – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė sostinės meras Nicușor Dan‘as.

Leidimas išduotas po septinto bandymo jį gauti.

Smerkdami šias kliūtis, piliečiai dalinasi nuotraukomis iš 1989 metų rumunų sukilimo, per kurį žlugo komunistinis Nicolae Ceaușescu režimas, klausdami, ar jiems tada irgi reikėjo leidimo.

Žemdirbiai ir vežėjai kritikuoja žiniasklaidą, kad ji stengėsi sumenkinti protesto mastą.

Ūkininkai siekia, kad jiems būtų sumažintos dyzelino kainos, draudimo įkainiai, taip pat sušvelninto Europos Sąjungos aplinkos apsaugos priemonės ir apribotas žemės ūkio produkcijos importas iš Ukrainos, darantis didelį spaudimą vidaus rinkai.

Rumunijos vyriausybė pristatė pirmąjį priemonių paketą, skirtą padėti ūkininkams ir sunkvežimių vairuotojams, kurių protestai prieš dideles verslo išlaidas smogė pasienio su Ukraina punktui ir kitoms šalies vietovėms, ketvirtadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Daugiau nei savaitę trunkantys protestai užblokavo greitkelius ir sutrikdė eismą atskirose vietovėse. Rumunijos ūkininkai ketvirtadienį antrą kartą per kelias dienas užblokavo sienos su Ukraina perėją.

Savo ruožtu ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Marcelis Ciolacu prieš vyriausybės posėdį pristatė pirmąsias priemones, dėl kurių susitarta su ūkininkais ir vežėjais.

"Patvirtiname pirmąjį su ūkininkais ir vežėjais sutartų priemonių paketą. Akivaizdu, kad protestai buvo pagrįsti", – portalui „biziday.ro“ teigė M. Ciolacu.

Priemonės apima 100 eurų (109 JAV dolerių) už hektarą išmokas žemdirbiams ir iki 280 000 eurų kompensacijas ūkininkams už nuostolius, patirtus dėl karo Ukrainoje.

Vežėjams pažadėta įtvirtinti taisyklių pakeitimus, kad jie galėtų lengviau dirbti uostuose ir pasienyje, palyginti su vilkikais, įvažiuojančiais iš trečiųjų šalių, įskaitant ir Ukrainą.

Socialiniame tinkle „Facebook“ žemdirbiai gausiai dalijasi sausio 13-19 dienų protesto įrašais. „Agrobitė Play“ kanalas „Youtube“ tinkle pateikia trumpą šių įrašų siužetą ir, žinoma, jau minėto ūkininko pasisakymą.

Video