„Einböck“ dvigubina gamybos pajėgumus ir atidaro energetiškai nepriklausomą gamyklą Austrijoje

Šeimos verslui priklausančios gamyklos vadovai teigia esą idealiai pasirengę ateičiai. Šeimos verslui priklausančios gamyklos vadovai teigia esą idealiai pasirengę ateičiai.

Po dvejus metus trukusių statybų visu pajėgumu pradeda veikti naujoji „Einböck“ gamykla Austrijoje. Daugiau nei 70 000 m² plote, kuriame dirba daugiau nei 220 darbuotojų, gaminamos specialios pasėlių ir pievų priežiūros, žemės dirbimo, sėjos ir tręšimo mašinos. Didėjant žemės ūkio mašinų, skirtų mechaniniam piktžolių naikinimui, paklausai, „Einböck“ padvigubino gamybos pajėgumus ir į naująją „Dobl“ gamyklą investavo daugiau kaip 35 mln. eurų. Plėtra oficialiai baigta, o pirmosios mašinos iš naujosios gamyklos išvažiavo jau šių metų vasario mėnesį.

Šeimos verslui priklausančios gamyklos vadovai teigia esą idealiai pasirengę ateičiai. Turėdami aukštųjų technologijų mašinas ir vieną moderniausių žemės ūkio technikos sektoriaus gamyklų galės išplėsti gamybos pajėgumus ir greičiau gaminti naujas ir, svarbiausia, didesnes mašinas.

2

Naujojoje gamykloje paleistas naujasis dažymo cechas, aukštuminis sandėlis, tiltinis konvejeris, taip pat jau visiškai veikia surinkimo ir ekspedijavimo darbai. Taip pat sėkmingai užbaigti ir ankstesnės „Einböck“ gamyklos, įskaitant pjovimo, skardos apdirbimo ir suvirinimo cechą, pertvarkymai ir investicijos.

Naujosios gamyklos pastatymas yra svarbus įmonės istorijos etapas, kuriuo pabrėžiamas „Einböck“ įsipareigojimas diegti naujoves ir tvarumą žemės ūkio technologijų srityje. Gamykla įdiegė nepriklausomus energijos gamybos sprendimus – saulės energijos panaudojimą ir šildymo sistemą medžio drožlėmis. „Einböck“ eksploatuoja 1 310 kWp galios 7800 m² ploto fotovoltinę jėgainę. Įrengus papildomą fotovoltinę sistemą ant daugiau nei vieno hektaro stogo ploto bus išgaunama 1 830 kWp galios, kasmet sutaupant apie 1 070 tonų CO2. Naudodami 4 medžio drožlių katilus, kurių galia viršija 2,35 mW, taip pat patenkinami šildymo poreikiai nenaudodami iškastinio kuro.

3

Kompanijai vadovaujantyss Leopold Einböck ir jo sūnūs Leopold Einböck jaunesnysis ir Michael Einböck ypač didžiuojasi, kad žengė stiprų žingsnį energetinės nepriklausomybės link, nes gali pasigaminti visą jai reikalingą elektros energiją ir šilumą, nepalikdami jokio CO2 pėdsako.

„Einböck“ turi daugiau nei 40 metų patirties gamindama mechanines piktžolių naikinimo mašinas, kurios yra nekenksmingos aplinkai. „Einböck“ yra vienas iš stambiausių pasaulyje mechaninių piktžolių naikinimo mašinų tiekėjų, turintis lyderio poziciją šioje srityje. „Einböck“ mašinos parduodamos beveik visuose pasaulio žemynuose ir yra labai populiarios tarp ūkininkų dėl jų patogumo ir naudingumo. 85 proc. „Einböck“ technikos eksportuojama į daugiau nei 30 pasaulio šalių. Gamintojo asortimente yra 4 pagrindinės produktų linijos: augalų priežiūra, dirvos apdirbimas, pievų priežiūra ir sėjimas bei tręšimas. Pastaruosius 20 metų įmonė daug dėmesio skyrė būtent piktžolių kontrolės ir ekologinės žemdirbystės technikai tobulinti.

4

Mūsų šalyje populiarios pasėlių priežiūros akėčios Aerostar, tarpueilių kultivatoriai Chopstar, purenti visų eilutėmis auginamų augalų tarpueilius, rotorinės akėčios Rotarystar, skirtos aeracijai, paviršinei plutai suardyti ir drėgmei išsaugoti, rotorinės akėčios Aerostar Rotation su besisukančiais rotoriais, skirtais dirvos paviršiaus purenimui ir piktžolių naikinimui be žalos augalams, taip pat pievų ganyklų priežiūros akėčios Pneumaticstar, išpurenančios viršutinį žemės sluoksnį ir iššukuojančios velėną.

„Einböck“ Lietuvoje ir Latvijoje jau 21 metus oficialiai atstovauja UAB „Dotnuva Baltic“. Žemės ūkio technikos specialistai suteikia profesionalias konsultacijas ir pataria, koks sprendimas tinka individualiam ūkiui. Kontaktai pasiteiravimui +370 612 06315, mindaugas.diksaitis@dotnuvabaltic.lt

Video