Po drėgno pavasario, ūkininkai raginami pasirūpinti technikos sauga

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Ūkininkams primenama, kad po vienos iš drėgniausių žiemų per visą istoriją, jie turėtų imtis papildomų saugos priemonių, kai bus gaminamas pirmosios pjūties silosas.

Nacionalinė britų ūkininkų draudikų draugija „NFU Mutual” susirūpinę, kad dėl užlietų laukų gali padidėti priekabų apvirtimo, užsikimšusių mašinų ir ant kelių palikto purvo rizika, rašo Farminguk.com.

Po drėgniausios žiemos per visą istoriją, pavasarį D. Britanijoje, daugelyje gyvulininkystės regionų, ir toliau gausiai lijo. Pietvakarių regione, kuriame ūkininkai anksčiausiai pradeda gaminti silosą, kovo mėnesį iškrito dvigubai daugiau kritulių nei vidutiniškai.

Dėl drėgnų orų daugelis ūkininkų kelias savaites vėlavo patręšti dirvą. Bobas Hendersonas, „NFU Mutual” inžinerijos skyriaus vadovas, sakė, kad ūkininkai turi sudaryti nenumatytų atvejų planus pirmajam pjovimui ir galėtų susidoroti su drėgme laukuose.

Jis sakė: „Kiek laukų bus užlieta, priklausys nuo oro sąlygų likus savaitei iki derliaus nuėmimo. Jei bus sausringas laikotarpis, dauguma laukų gerai išdžius, išskyrus blogai nusausintas vietoves. Tačiau dėl besitęsiančio lietaus gali padidėti pavojus, kad mašinos gali užstrigti, traktoriai ir priekabos prarasti trauką ir apvirsti šlaituose”, - sake jis.

„Incidentai ūkiuose paprastai įvyksta, kai žmonės yra pavargę, technikai tenka per didelis krūvis arba darbas tęsiamas nepalankiomis sąlygomis. Labai svarbu atidžiai įvertinti lauko sąlygas ir dirbti saugiose ribose. Nė vienas nupjautas silosas nėra vertas gyvybės ar sveikatos“, - pridūrė B.Hendersonas. Be to, prieš derliaus nuėmimą būtina atlikti laukų patikrą ir mašinų techninę apžiūrą.

Šie patarimai, labai naudingi ir Lietuvos ūkininkams, kurie kasmet susiduria su gamtos išdaigomis.

Ką svarbu žinoti, prieš nuimant siloso derlių:

- Įsitikinkite, kad nustatėte ir įvertinote pavojus ūkyje, lauke ir darbus, kurie bus atliekami nuimant siloso derlių.

- Prieš pjūtį pasivaikščiokite po siloso laukus, kad įvertintumėte drėgnas vietas ir galimai pavojingus slidžius šlaitus.

- Palaikykite ryšį su darbuotojais, kurie dirba vieni, atokiau nuo kitų.

- Įsitikinkite, kad nauji darbuotojai yra tinkamai apmokyti .

- Laikykitės „saugaus sustojimo“ principo. Prieš išlipdami iš transporto priemonės, įsitikinkite, kad rankinis stabdis yra visiškai užtrauktas, valdymo įtaisai ir įranga yra saugūs, sustabdykite variklį ir ištraukite raktelį.

- Įsitikinkite, kad darbuotojai žino saugias priekabų darbines apkrovas, ir neleiskite, kad priekabos būtų perpildytos.

- Užtikrinkite, kad transporto priemonės ir priekabos būtų tinkamos naudoti keliuose, su visiškai prižiūrėtais ir veikiančiais stabdžiais, žibintais, rodyklėmis ir mirksinčiais švyturėliais. Taip pat patikrinkite padangų amžių, būklę ir slėgį.

Dirbdami laukuose, įsitikinkite:

- Kad traktoriai turi pakankamai galios ir stabdžių, kad galėtų suvaldyti priekabas slidžiuose kalvotuose laukuose.

- Reguliariai tikrinkite šienapjovių, vartytuvų, pašarų kombainų ir presų judančias dalis, įskaitant apsaugus ir kardaninius velenus, ar jos nėra susidėvėjusios arba pažeistos.

- Prieš šalindami užsikimšimus ar atlikdami techninę priežiūrą, išjunkite variklius ir įsitikinkite, kad dalys sustojo, taip pat išimkite raktelius, kad išvengtumėte atsitiktinio užvedimo .

- Prieš sukdami į kairę į laukus ar kiemus, ypač atidžiai patikrinkite, ar iš paskos nevažiuoja transporto priemonės, nes tai dažna avarijų priežastis

- Atkreipkite dėmesį į galimus pėsčiuosius laukuose, kuriuose yra viešasis kelias, ir sustabdykite transporto priemonę, jei žmonės yra arti.

- Visada turėkite mobilųjį telefoną su savimi - nepalikite jo traktoriaus ar pikapo kabinoje.

- Reguliariai darykite pertraukėles pavalgyti, atsigerti ir pailsėti, kad išvengtumėte nuovargio.

Dirbdami su siloso spaustuvais:

- Niekada neperpildykite siloso spaustuvų, nes taip padidėja rizika, kad riedėdamos ar pildomos transporto priemonės gali apvirsti.

- Naudokite tik tokias transporto priemones, kurios yra tinkamos šiai užduočiai atlikti - su patvirtinta saugos kabina arba apsaugine konstrukcija nuo apvirtimo, gerai sukimbusiomis padangomis, tinkamu svoriu ir t. t.

- Pirmas 72 valandas nelaikykite patalpose esančių spaustuvų, nes tuomet gali susidaryti dideli kiekiai pavojingų azoto dioksido dujų.

 

Video