GEA įdiegė skaitmeninį sprendimą, padedantį gydyti karves

GEA siūlo naują skaitmeninį sprendimą, padedantį greičiau nustatyti ligą. GEA siūlo naują skaitmeninį sprendimą, padedantį greičiau nustatyti ligą.

GEA koncernas kartu su partneriu Šiaurės Airijoje įsikūrusia žemės ūkio inovacijų kūrėja "CattleEye" siūlo naują skaitmeninį sprendimą, padedantį greičiau nustatyti ir gydyti karvių šlubumą, kurį sukelia nagų liga. 

Išmanią technologiją sudaro kamera ir programinė įranga, analizuojanti gyvulių judėjimo modelius. Šia sistema gali naudotis visi GEA klientai visame pasaulyje per jų šalyje dirbančius produkcijos platintojus.

Šlubavimas - dažna pieno ūkių problema, turinti toli siekiančių pasekmių. Be sumažėjusios gyvulių gerovės ir didelių veterinarijos išlaidų, sergančios karvės taip pat yra mažiau produktyvios. 

Be to, karvės tampa sunkiau veisiamos ir padidėja antrinių ligų rizika. Karvių nagų liga ir su ja susijęs šlubavimas yra trečia pagal dažnumą melžiamų karvių kritimo priežastis, todėl tai yra didelis finansinės rizikos veiksnys ūkiams apskritai. Pasitelkę dirbtinį intelektą, GEA klientai dabar gali anksti imtis prevencinių priemonių.

Šlubumui nustatyti virš esamos melžimo sistemos įrengiama 2D kamera. Ji patikimai fiksuoja ir įrašo kiekvieną karvę, kai ji išeina iš melžimo aikštelės. 

Susijusi "CattleEye" programinė įranga įvertina gyvulių judėjimo modelio neatitikimus ir juos pažymi sistemoje. Tuomet šiuos duomenis galima bet kada peržiūrėti naudojant programėlę išmaniajame telefone, planšetiniame kompiuteryje ar stacionariame kompiuteryje. 

Tokiu būdu galima automatiškai nustatyti gresiantį arba jau atsiradusį šlubumą ir laiku jį gydyti. "Sistema yra labai patogus ir, svarbiausia, laiką taupantis būdas stebėti bandos kanopų sveikatą", - sako "GEA Farm Technologies" skaitmeninių sprendimų ir paslaugų viceprezidentas Holger Siegwarth‘as.

"Dar vienas privalumas yra tas, kad sprendimą galima įdiegti tiek naujuose, tiek jau veikiančiuose ūkiuose su įprastinėmis ir automatinėmis melžimo sistemomis. Be to, jis beveik nereikalauja techninės priežiūros", - aiškina "CattleEye" generalinis direktorius Terry Canning‘as.

"Kartu su "CattleEye" savo klientams galime pasiūlyti dar vieną svarbų bandos valdymo produktą, kuris ne tik didina ūkių pelningumą, bet ir leidžia jiems tvariau dirbti. Gyvuliai apskritai yra sveikesni, gyvena ilgiau ir yra nuolat produktyvūs", - sako Holger Siegwarth‘as.

Video