Olandijoje per ūkininkų protestus policija panaudojo šaunamąjį ginklą

Vaizdo įrašo stop kadras, iš kurio matyti, kad policininkai iš pradžių nusitaikė į traktorių, o vėliau buvo paleistas mažiausiai vienas šūvis į techniką. Vaizdo įrašo stop kadras, iš kurio matyti, kad policininkai iš pradžių nusitaikė į traktorių, o vėliau buvo paleistas mažiausiai vienas šūvis į techniką.

Olandijoje jau trečią savaitę tęsiantis masiniams ūkininkų protestams, policija pirmą kartą panaudojo šaunamąjį ginklą, pranešė Vokietijos agroportalas „Agrarheute.com“. Vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

Pirmasis toks šaunamojo ginklo panaudojimas buvo užfiksuotas antradienio (liepos 5 d.) vakarą, apie 22.40 val.

Pranešama, kad A23 magistralėje, kuri yra šalia Herenveno miesto, kur kelią blokavo fermeriai, policijos pareigūnas iš pradžių iššovė į orą įspėjamąjį šūvį, o vėliau ginklą nutaikė į traktorių, kurį vairavo ūkininkas. Netrukus jis paleido kulką į traktorių. Šį faktą patvirtino ir Olandijos policija.

Teigiama, kad incidentas įvyko, siekiant išvengti itin pavojingos situacijos pareigūnų atžvilgiu. Esą sunkiąja technika fermeriai mėgino nublokšti policininkus ir jų automobilius.  

Internete yra net keletas vaizdo siužetų, darytų išmaniais telefonais. Juose ir užfiksuotas incidentas.

Iš vaizdo įrašų matyti, kad ūkininkas nepabūgo į traktorių nukreipto ginklo ir įveikė policijos kordoną. Vis dėlto vėliau traktorių pareigūnams pavyko sustabdyti. Traktoriuje aptikta mažiausiai viena kiaurymė, likusi nuo paleistos kulkos. 

Nacionalinė valdyba pradėjo tyrimą, ar policininkas elgėsi tinkamai ir ar buvo būtinybė šauti. 

Pareigūnų profesinės sąjungos atstovas teigė, jog Olandijos policija itin retai panaudoja tarnybinį ginklą.

Nepaisant incidento, Olandijoje fermerių protestai įgijo masinį reiškinį. Šiandien rytą apie 1000 ūkininkų su savo technika suvažiavo prie Groningeno oro uosto.

Naktį fermeriai buvo užblokavę prekybos tinklo „Aldi“ sandėlius Drachtene.

Olandų ūkininkų nepasitenkinimą išprovokavo vyriausybės pasiūlymas iki 2030 metų perpus sumažinti taršą tokiomis medžiagomis kaip azoto oksidai ir amoniakas. Provincijų administracijoms nurodyta per vienus metus parengti atitinkamus planus.

Tai, kaip tikimasi, reikš gyvulių skaičiaus mažinimą ir kai kurių ūkių, kur gyvuliai nulemia didelį amoniako kiekį, supirkimą. Pelningo šalies žemės ūkio sektoriaus dalyviai teigia, kad į juos nusitaikyta neteisingai, kad nesirūpinama jų ateitimi.

Video