Jei ketinate auginti avis: dažniausiai pasitaikančios avių ligos
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Jei ketinate auginti avis: dažniausiai pasitaikančios avių ligos (0)


Avys, kaip ir visi naminiai gyvuliai, gali būti imlios įvairioms ligoms, kurios sukelia papildomų rūpesčių augintojams. Jei planuojate auginti avis, turite kruopščiai pasidomėti, kas jūsų augintinių gali laukti, jei skirsite nepakankamai dėmesio jų sveikatai ir gerovei. 

Reguliarūs sveikatos patikrinimai, skiepai, parazitų kontrolė ir gera valdymo praktika yra svarbiausi veiksniai, kad jūsų avys būtų sveikos ir išsaugotų produktyvumą.

Tiesa, visad pradėkite ne nuo didelių užmojų, o nuo kelių ar keliolikos avių auginimo. O štai keletas dažniausiai pasitaikančių avių ligų:

Kojų puvinys (Fusobacterium necrophorum). Kojų puvinys - tai užkrečiama bakterinė infekcija, pažeidžianti kanopas. Ji gali sukelti šlubumą, patinimą ir nemalonaus kvapo išskyras. Tinkama kanopų priežiūra ir reguliarus kirpimas gali padėti išvengti pėdų puvinio.

Enterotoksemija. Šią ligą sukelia Clostridium perfringens bakterijos. Ji dažnai pasireiškia, kai avys persivalgo grūdų arba gausiai priėda kitų pašarų. Ši liga gali sukelti staigią mirtį, pilvo pūtimą ir kitas virškinimo problemas. Vakcinacija ir kruopštus šėrimo valdymas gali padėti išvengti enterotoksemijos.

Virškinimo trakto parazitai. Haemonchus contortus gali sukelti mažakraujystę, svorio kritimą ir net mirtį, jei gyvulio negydysite. Reguliari dehelmintizacija, rotacinis ganymas ir geros ganyklų valdymo praktikos laikymasis yra labai svarbūs siekiant kontroliuoti parazitus.

Pneumonija. Kvėpavimo takų ligas, tokias kaip plaučių uždegimas, gali sukelti įvairūs patogenai, įskaitant bakterijas ir virusus. Ji dažnai pasireiškia dėl prastos ventiliacijos, perpildymo arba šalčio ir drėgmės poveikio.

Skrepi liga. Skrepi liga yra užkrečiamoji spongiforminė encefalopatija (USE), pažeidžianti avių centrinę nervų sistemą. Ji sukelia elgesio pokyčius, koordinacijos sutrikimus ir galiausiai mirtį. Nuo skrepi ligos nėra vaistų, o kontrolės priemonės apima genetinę atranką ir priežiūrą.

Progresuojanti avių pneumonija (OPP). OPP yra virusinė infekcija, kuri pažeidžia avių kvėpavimo ir pieno sistemas. Dėl jos gali sumažėti pieno gamyba, sumažėti svoris ir atsirasti kvėpavimo problemų. Prevencija apima užsikrėtusių gyvulių atskyrimą ir gerą valdymą.

Kazeozinis limfadenitas (CL). CL yra bakterinė infekcija. Dėl jos gali sumažėti produktyvumas, padidėti skerdimo dažnis. Užkrėstų gyvulių izoliavimas ir tinkama sanitarija yra labai svarbūs siekiant užkirsti kelią CL.

Mėlynojo liežuvio liga. Mėlynojo liežuvio liga - tai virusinė liga, kurią perneša kandžiojančios muselės. Ji gali sukelti karščiavimą, išskyras iš nosies, šlubumą ir kitus simptomus. Svarbios mėlynojo liežuvio ligos prevencijos priemonės yra vakcinacija ir vabzdžių pernešėjų kontrolė.

Stabligė. Ši ligą sukelia Clostridium tetani bakterijos. Avys stablige gali užsikrėsti per žaizdas ar sužeidimus. Ji sukelia raumenų sustingimą, spazmus. Avims sunku ėsti ir gerti. Vakcinacija ir žaizdų priežiūra – geriausia stabligės profilaktika.

Pilvo pūtimas. Tai virškinimo sutrikimas, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant staigius mitybos pokyčius. Tinkamas ganymo valdymas ir staigių mitybos pokyčių vengimas gali padėti išvengti pilvo pūtimo.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams