NMA teikia rekomendacijas jauniesiems ūkininkams

NMA nuotr. NMA nuotr.

Šią savaitę pradėtas paraiškų pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinės  priemonės „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ įgyvendinimo taisykles priėmimas, truksiantis iki birželio 28 d. NMA, atsižvelgdama į vieną dažniausiai paraiškas teikiantiems jauniesiems ūkininkams kylančių klausimų dėl vykdomos veiklos, pateikia aktualią informaciją.

Dėl paramos kviečiami kreiptis fiziniai ir juridiniai asmenys (apie reikalavimus pareiškėjams rašėme šiame straipsnyje), kurie ketina vykdyti arba vykdo veiklą – žemės ūkio produktų pirminę gamybą bei žemės ūkio valdoje pagamintų ir (arba) išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimą, įskaitant pirminį perdirbimą, kai perdirbimo proceso metu gautas galutinis produktas yra Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktas. 

NMA, siekdama pagelbėti pareiškėjams tinkamai parengti paraiškas, parengė rekomendacinio pobūdžio informaciją dėl ūkininkų vykdomos veiklos ir jos priskyrimo pirminei gamybai arba pirminiam perdirbimui. Išsamiau čia.

Paramos lėšomis nebus remiama veikla, kurios tikslas – gauti ar parduoti kailius.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad žalio pieno atšaldymas yra priskiriamas prie pirminės gamybos vadovaujantis Reglamento (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos nuostatų įgyvendinimo gairėmis, išleistomis 2018 m.

Svarbu pažymėti, kad kiekviena paraiška vertinama individualiai – įvertinama paraiškoje bei jos prieduose pateikta informacija, taip pat viešuosiuose registruose esanti informacija. Taigi galutinis sprendimas gali būti priimtas tik įvertinus konkretaus projekto duomenis, kurių visuma leidžia konstatuoti, ar vykdoma žemės ūkio produktų pirminė gamyba, ar perdirbimas.

 

NMA

Video