Gyvulininkystės „skerdykla“: jau siūloma, kad reikėtų apmokestinti galvijų augintojus 

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr. Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Vokietijos aplinkos apsaugos federalinės agentūros vadovas Dirk Messner‘is pasisako už tai, kad ūkininkai mokėtų mokesčius už klimato kaitos padarinius ir tam jis pasiūlė mokesčių reformą. Apie tai rašo specializuotas portalas „Agrarheute.de“.

D. Messner‘is teigia, jog siekiant aplinkai neutralios mėsos gamybos būtina iki 2050 metų bent 50 proc. sumažinti emisijų išmetimus žemės ūkyje.

Pirmiausiai jis kalba apie gyvulininkystės sektorių, kad mažėtų mėsos vartojimas, o gyventojams būtų pasiūlytas alternatyvus, augalinės kilmės maistas.

„2021 metais klimato kaitą didinantys išmetimai žemės ūkyje sumažėjo tik 2 proc. ir esama ambicingų planų, kaip tuos išmetimus ženkliai sumažinti“, – laidoje „Jung & Naiv“ kalbėjo D. Messner‘is.

Kaip tai padaryti? Jis siūlo, kad būtų auginama mažiau mėsinių galvijų, tada esą sumažėtų mėsos pasiūla ir gyventojai vis dažniau rinktųsi augalinės kilmės maistą.

Emisijų išmetimai, pasak D. Messner‘io, turėtų būti apmokestinti. Tai yra už taršą mokėtų gyvulius auginantieji, o štai augalinį maistą siūlantiesiems būtų taikomas nulinis taršos mokesčio tarifas.

„Neįmanoma pasiekti užsibrėžtų tikslų nesumažinus gyvulininkystės ir mėsos vartojimo“, – teigia D. Messner‘is.

Suprantama, kad tai aukštas pareigas užimančio valdininko nuomonė, tačiau Lietuvos žemdirbiams reikėtų atkreipti dėmesį į bendras tendencijas, kurios vyrauja Vakaruose. Mat Lietuvos valdžios atstovai įpratę daryti netgi daugiau, nei reikalauja Briuselis.

Nyderlanduose vis dar vyksta ūkininkų protestai, nes valdžia jau nusprendė, jog emisijų mažinimas yra didesnis prioritetas, nei maisto gamyba. Pati Nyderlandų valdžia pripažįsta, jog turės išnykti apie 30 proc. gyvulininkystės ūkių.  

Video