Ūkininkas po traktoriaus remonto turėjo susimokėti 950 dolerių vien už mašinos atrakinimą
Image Blog
Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Ūkininkas po traktoriaus remonto turėjo susimokėti 950 dolerių vien už mašinos atrakinimą (0)


JAV Kolorado valstijos Atstovų Rūmai patvirtino įstatymo projektą, suteikiantį teisę ūkininkams remontuoti žemės ūkio techniką patiems, įskaitant programinę įrangą. Tokiu atveju technikos gamintojai, įskaitant „Deere“, privalės remonto dirbtuvėms ir patiems ūkininkams suteikti visą prieigą prie programinių sprendimų, įdiegtų traktoriuose, kombainuose ir kitoje technikoje.

Kaip skelbia "Colorado Politics", jei įstatymo projektui pritars Senatas, žemdirbiai gaus visą skaitmeninę prieigą prie technikos, kad galėtų ją diagnozuoti ir šalinti įrangos problemas. Įstatymas įsigaliotų 2024 m. pradžioje. 

Įstatymo projektą remia Kolorado galvijų augintojų asociacija, Nacionalinė nepriklausomo verslo federacija, Ūkininkų sąjunga ir Kolorado kukurūzų, vilnos, kviečių, vaisių ir daržovių augintojų asociacijos.

Neseniai per komiteto posėdį dėl šio įstatymo projekto Kolorado ūkininkai pasakojo istorijas apie tai, kad jiems teko laukti savaites ir mokėti tūkstančius dolerių gamintojams, kad šie atliktų remonto darbus, kuriuos jie galėjo atlikti patys. Vienas ūkininkas, Danny Wood‘as teigė, kad sumokėjo 950 dolerių už tai, kad technikas įvestų kodą jo traktoriui atrakinti, nors prieš dvi dienas jau buvo sumokėjęs 8500 dolerių už traktoriaus remontą.

Gamintojai griežtai pasisakė prieš įstatymo projektą, teigdami, kad jis suteiks ūkininkams galimybę ne tik remontuoti įrangą, bet ir ją gadinti, pavyzdžiui, didinti mašinos galią arba apeiti išmetamųjų teršalų kontrolės sistemas. 

Kiti įstatymo projekto oponentai atkreipė dėmesį, kad "John Deere" pasiekė susitarimą su Amerikos ūkių biuro federacija, kuriame žadama ūkininkams ir nepriklausomoms remonto dirbtuvėms suteikti galimybę įsigyti programinę įrangą, jos vadovus ir kitą medžiagą, reikalingą technikai aptarnauti.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams