Ūkininkų nuomonė: humino rūgštys mažina naudojamų mineralinių trąšų kiekį

Ūkininkas Jonas Kiminas ne pirmus metus naudoja „Humilat Grow“ preparatą. Ūkininkas Jonas Kiminas ne pirmus metus naudoja „Humilat Grow“ preparatą.

Paskutinį dešimtmetį Lietuvos, kaip ir viso pasaulio ūkininkai vis aktyviau ieško sprendimų, kokiu būdu vartotojams galima būtų pasiūlyti kuo kokybiškesnius ir sveikesnius produktus. Aukštos mineralinių trąšų kainos lemia tai, kad ūkininkams tenka galvoti, kaip sumažinti naudojamų mineralinių trąšų kiekį. Šias problemas galima išspręsti naudojant preparatus, pagamintus humino rūgščių pagrindu. Apie tai mes pabendravome su ūkininku Jonu Kiminu, kuris ne pirmus metus naudoja „Humilat Grow“ preparatą. Savo ūkyje jis augina grūdines kultūras –žieminius ir vasarinius rapsus bei kviečius ir jau 3 metus iš eilės augalų priežiūros cikle naudoja produktą "Humilat Grow".

Puiki Jono Kimino sodyba su išpuoselėtu ūkiu išsidėstė Saunorių kaime, N. Akmenės rajone. Trumpo pokalbio metu Jono buvo paklausta, kaip prasidėjo sėjos sezonas, su kokiomis problemomis ūkininkams tenka susidurti dažniausiai ir kaip šias problemas gali išspręsti humino rūgštys.

Ačiū, Jonai, kad sutikote su mumis pasišnekėti. Kaip praėjo šis sėjos sezonas?

Sėjos sezonas praėjo greitai, gerai, nes buvo preparatas panaudotas iš rudens vieną sykį krūmijimosi fazėje ir pavasarį, žiūriu kad labai gerai atrodo, dar trečia sykį bandysiu panaudoti plaukėjimo fazėje. Nes pernai metais irgi naudojau jau žieminiams, buvau naudojus pavasarį ir rudenį, ir parduodant grūdai buvo stambesni, ir kokybė geresnė.

Viena iš pagrindinių "Humilat" užduočių – tai apsaugoti pasėlius nuo nepalankių oro sąlygų. Kaip žieminės kultūros išgyveno šią žiemą ir pavasarį? Viskas atrodo gerai! Ar "Humilat" susitvarkė?

Taip, gerai, negaliu skustis. Tai buvo laukas labai užmirkęs, galvojau kad bus visai, žus. Bet žiūriu gražiai atsistatė, manau kad jis (produktas) savo darbą sudirbo.

Jonai, ar mes pamatysime, ar gerai išdygo šaknų sistema? Viena iš huminių rūgščių, savybių yra šaknų sistemos stiprinimas.

 Kur "Humilat" naudotas, šaknys tai geros, šlekai gyvena. Javai, kur panaudotas "Humilat" žiūriu nenaudoti fungicidai, bet va lapai švarus, viskas. Manau tas irgi padėjo.

Jonai, o kaip šiemet su mineralinių trąšų naudojimu? Beveik visi ūkininkai skundžiasi kylančiomis kainomis. Kaip jums sekasi? Ar sumažinote mineralinių trąšų naudojimą ar vis dar naudojate tokiais pat kiekiais, kaip ir anksčiau?

Mineralinių trąšų tai sumažinau trečdaliui, kadangi azotinės trąšos labiau pabrango. Sumažinau, bet kadangi naudojau "Humilat" (huminės rūgštis) tai jaučiasi, kad tas pats bus pagal poveikį, pasižiūrėjus į laukus, laukai atrodo gražiai ne kiek nenusileidžia, o piniginė išraiška tai gaunasi ekonomiškiau, žymiai. Pagal mane – jis (produktas) susitvarkė.

Sėkmingas ūkininkas Lietuvoje – koks jis turėtų būti?

Jeigu nėra to noro, tos ugnelės, kaip sakant tam žemės ūkiui, meilės savo žemei – tai iš to ūkininko nebus.

Linkime Jonui ir visiems Lietuvos ūkininkams gero oro ir gero derliaus.

Šiandien Lietuvoje ūkininkams tenka susidurti su mineralinių trąšų trūkumu bei jų aukšta kaina. Tokių preparatų, kaip „Humilat Grow“, naudojimo perspektyva leis ne tik padidinti derlingumą, bet ir sumažinti naudojamų mineralinių trąšų kiekį. Šie sprendimai leis ūkininkams ekologiškiau bei darniau plėtoti savo veiklą, nepamirštant apie finansinį bei ekonominį stabilumą ir naudą.

Video