Kova su vėjo malūnais Rokiškiui kainuoja 20 tūkst. per metus
Image Blog
Pradėję žydėti, Sosnovskio barščiai tampa nebesustabdomi.

Kova su vėjo malūnais Rokiškiui kainuoja 20 tūkst. per metus (0)


Pavasaris, laikas ne tik sėjai, bet ir naikinimui. Balandžio-gegužės mėnesiai yra tinkami invazinio augalo – Sosnovskio barščio naikinimui. Prasidėjo augalo vegetacijos laikotarpis: dar nebrandinamos ir nebarstomos sėklos. Tačiau kova su šiais augalais panaši į kovą su vėjo malūnais, iš rajono biudžeto iki šiol reikalavusi po 20 tūkst. per metus.

Net 60 ha

Rokiškio rajono savivaldybės architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Darutis Kryvas skaičiavo, kad Rokiškio rajone, bendrai sudėjus, Sosnosvkio barščiai užsisėję net 60 hektarų plote. Daugiausiai jų: Pandėlio seniūnijoje esančiame Suvainiškio miške bei Jūžintuose, šalia mokyklos.

„Jie auga visur, jei žemė yra nedirbama, nenaudojama, nepjaunama. Nemėgsta pjovimo, išarimo. Pavyzdžiui Pasvalio, Pakruojo pusėje aktyvus žemės ūkis, nenaudojamų plotų – labai mažai, todėl šio augalo beveik nėra. Sosnovskio barščiai pasižymi tuo, kad turi labai daug sėklų ir nieko nedarant, plinta labai sparčiai. Jie sudygsta vos gavę saulės šviesos. Matome židinius rajone prie apleistų gyvulių fermų. Kadangi tai – invazinis augalas, natūralių priešų neturi, todėl bujoja ir išnaikinti jį labai sunku“, – komentavo specialistas ir pridūrė, kad vienoje rajono gyvenvietėje, pakelėje, iškirtus medžius, saulėkaitoje vietoj jų pridygo Sosnovskio barščių.

Mokėjo 60 tūkst., dabar reiks daugiau

Pasak D. Kryvo, Rokiškio rajono savivaldybė yra nupirkusi Sosnovskio barščių naikinimo paslaugą trejiems metams iš įmonės Mažoji bendrija (MB) „Tvūkis“. Paslaugos kaina – 60 tūkst. visam laikotarpiui, tad invazinio augalo naikinimas kainuoja po 20 tūkst. per metus.

Pašnekovo teigimu, šie metai yra paskutiniai, bendradarbiaujant su minėta įmone, tad kitam sezonui vėl reikės vykdyti viešuosius pirkimus ieškant specialistų, augalo naikinimui. Kiek tai kainuos, D. Kryvas sakė nenumanantis, tačiau net neabejojo, jog kaina bus kur kas didesnė.

Miglė Dambrauskaitė ("Rokiškio Sirena")

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams