Užuot tai išmetę, išbarstykite po sodą. Skruzdėlės laikysis atokiau!
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Užuot tai išmetę, išbarstykite po sodą. Skruzdėlės laikysis atokiau! (0)


Skruzdėlės nėra kenkėjai ir gali būti naudingos sode. Problemos prasideda tada, kai skruzdėlių yra per daug arba kai jos pradeda kenkti kaip tikri kenkėjai. Jei pastebėjote tokią situaciją savo gėlyne, išbandykite naminę priemonę nuo skruzdėlių. Ji labai paprasta ir kartu veiksminga!

Skruzdėlės išvalo dirvą ir žolę nuo organinių šiukšlių. Dėl jų išraustų tunelių dirva tampa puresnė, o tai teigiamai veikia augalus. Deja, kai šie vabzdžiai suka lizdus per arti gėlių ar daržovių, jie gali jas sunaikinti. Skruzdėlių pasirodymas sode taip pat gali būti palankus amarams, kurie puola augalus. Skruzdėlės mėgsta maitintis jų gaminama medaus rasa, todėl mielai sukuria palankias sąlygas šiems kenkėjams veistis.

Kodėl turėtumėte išbandyti namines priemones nuo skruzdėlių sode?

Parduotuvėse galite nusipirkti purškalų nuo skruzdėlių, tačiau dauguma jų šiuos naudingus vabzdžius sunaikina. Tuo tarpu, kaip jau minėjome, jos gali padaryti daug gero mūsų sodui. Naudodami namines priemones galite atsikratyti vabzdžių jų nesunaikindami. Tereikia naudoti kvapus, kurių jie nemėgsta. Tai natūrali vabzdžius atbaidanti priemonė.

Kokia yra natūrali priemonė nuo sode esančių skruzdėlių?

Skruzdėlės laikysis atokiau, jei sode pasodinsite jas erzinančių kvapų turinčius augalus. Pasirinkimas yra gana didelis, nes šiuos darbščius vabzdžius atbaidantys augalai yra:

• Levandos,

• Mairūnai,

• Medetkos,

• Bazilikai,

• Laukinės mėtos,

• Paprastosios bitkrėslės.

Naminė priemonė nuo skruzdėlių sode miltelių pavidalu

Alternatyva skruzdėles atbaidantiems augalams – naudoti kelis įprastus maisto produktus. Kiekvieną iš jų tiesiog pabarstykite aplink lysves, kad skruzdėlės liktų nuošalyje. Tokie maisto produktai yra:

• Malta kava,

• Cinamonas,

• Pomidorų lapai (tiesiog išdėliokite juos visur).

Kokie yra kiti būdai atsikratyti skruzdėlių sode?

Naminių skruzdėlių sode naikinimo priemonių sąrašas yra daug ilgesnis. Į jį taip pat įtraukti metodai, kuriais išnaikinama visa kolonija. Tačiau nepamirškite, kad tokių veiksmų reikėtų imtis tik kraštutiniu atveju, nes šie vabzdžiai atlieka labai svarbų vaidmenį mūsų ekosistemoje. Jei norite visiškai išnaikinti skruzdėles, jų lizdą galite užpilti verdančiu vandeniu. Populiarus metodas taip pat yra kukurūzų miltų arba kepimo miltelių barstymas sode. Kitas variantas – pasigaminti medaus pagrindo vabzdžių gaudyklę, prie kurios skruzdėlės prilips.

Portalas "Žinoti"

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams