Sodininkai patys savomis jėgomis prižiūri bendrijų kelius
Image Blog
Sodininkai laukia, kol keliukus savo žinion perims rajono savivaldybė, tačiau tam jie turi atlikti namų darbus – parengti gatvių kadastrinius matavimus. Sodininkų nuotr.

Sodininkai patys savomis jėgomis prižiūri bendrijų kelius (0)


Sodų bendrijų keliukai – tikra problema tiek patiems sodininkams, tiek valdžios atstovams. Soduose esančios gatvės priklauso sodininkų bendrijoms, išskyrus tas, kurios jau yra perduotos savivaldybei ir kurias prižiūri seniūnijos. O visas kitas gatveles sodininkai prižiūri ir tvarko savo jėgomis – žvyruoja ir lygina žvyrkelius iki iškrenta sniegas ir juos valo, kai žiemą prisninga.

Darbuojasi patys

Deja, šiuo metu Lietuvoje galiojantys įstatymai numato, kad sodininkų bendrijų keliais turi rūpintis patys sodininkai, išskyrus tuos, kuriuos savo žinion perėmė Kėdainių rajono savivaldybė.

„Mes savo keliukais rūpinamės patys. Rudenį patys greideriuojame, prižiūrime. Patys ir duobes pasilyginame, ir žvyro atsivežame. Viską darome patys. Žiemą užpustytas gatveles nuvalome. Šiemet jau ne vieną tūkstantį eurų investavome į keliukų priežiūrą, žvyravimą, nes buvo būtina. Daugiausia išlaidų turėjome tvarkant Centrinę gatvę“, – sakė Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos sodininkų bendrijos „Chemikas“ administratorius Mindaugas Kauklys.

Tvarkosi ir kiti

Ruduo sodininkų bendrijose išties buvo labai darbingas ir kitose bendrijose.

Štai sodininkų bendrijose „Justinava“, „Rasa“ ir „Užuovėja“ taip pat buvo tvarkomos labai siauros gatvelės. 

„Daumantų“ sodininkų bendrijoje sodininkai susitvarkė pagrindinę šių sodų Upelio gatvę. Buvo tvarkomasi ir mažesnėse sodininkų bendrijose, bet, deja, ne visose, kai kurios ir liko užmirštos.

„Norime atlikti gatvių kadastrinius matavimus ir jas perduoti savivaldybei. Šiemet gatveles žvyravome, greideriavome, pylėme skaldą, lyginome, vibravome“, – kalbėjo „Užuovėjos“ vadovas Vilmas Bitvinskas.

Laukia perėmimo

Sodininkai laukia, kol keliukus savo žinion perims rajono savivaldybė, tačiau tam jie turi atlikti namų darbus – parengti gatvių kadastrinius matavimus.  

Tuomet tikimasi, kad šie palaipsniui bus ne tik greideriuojami, ne tik tvarkomi, bet ir asfaltuojami.

Štai Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius visai neseniai viešai pasidžiaugė išasfaltuota gatve „Draugystės“ soduose.

„Praėjo tik penki mėnesiai ir Kriaušių gatvė „Draugystės“ soduose baigiama įrengti. Šioje gatvėje yra įrengiami lietaus nuotekų tinklai, vanduo ir buitinės nuotekos. Kitaip tariant, čia gyvenantys ar čia poilsiaujantys sodininkai galės prisijungti ir turėti geriamąjį vandenį ir atiduoti nuotekas. Tai yra pirmoji kregždė, pirmasis įsikišimas į sodų bendriją. Kitos gatvės laukia savo eilės, ruošiami popieriniai darbai ir soduose bus asfaltuojamos Naujakurių ir Draugystės gatvės. Reikia dėkoti sodininkams, kurie nori, kad jų aplinka keistųsi. Mes tikrai nepaliekame sodininkų bėdoje, ir greideriuojame, ir tvarkome, tačiau ne visur įmanoma kažką padaryti“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

Dimitrijus Kuprijanovas ("Rinkos aikštė") 

„Väderstad“ jau ruošia naujieną – pakabinamą noraginį skutiklį „Cultus HD“
Žemdirbiai bijo teikti paraiškas NMA: kai ūkininkas nusipirko techniką, NMA su juo nutraukė sutartį
Ukrainos „Traktorių pajėgos“ ištraukė įspūdingą trofėjų
Šeimos ūkiai ragina gelbėti kaimą. Ūkių nykimo skaičiai – baisūs
„Väderstad“ jau ruošia naujieną – pakabinamą noraginį skutiklį „Cultus HD“
Žemdirbiai bijo teikti paraiškas NMA: kai ūkininkas nusipirko techniką, NMA su juo nutraukė sutartį
Ukrainos „Traktorių pajėgos“ ištraukė įspūdingą trofėjų
Šeimos ūkiai ragina gelbėti kaimą. Ūkių nykimo skaičiai – baisūs