Lapkričio 27 d. nuotoliniu būdu ūkininkė – ekspertė Jana Hocken iš Naujosios Zelandijos geranoriškai dalinosi savo patirtimi naudojant Lean metodą ir jo taikymo ūkyje nauda. Tai antroji nuotolinė mokomoji seminaro dalis, kurioje dalyvavo per 50 Lietuvos ūkininkų drauge su kitų 14 ES šalių ūkininkais.
Seminare pristatytos pagrindinės laiko švaistymo priežastys, kurios įtakoja ūkio produktyvumą bei pelningumą.
Pagrindinis „Lean“ metodo tikslas yra identifikuoti ir pašalinti laiko švaistymą, siekiant pagerinti verslo rezultatus ir klientų pasitenkinimą. Ekspertė daug dėmesio skiria klientų pasitenkinimu – t. y. jų lūkesčiams. „Jūs galite auginti daug ką, bet jeigu nepatenkinsite klientų lūkesčių – jūsų produkcijos paprasčiausiai nereikės. Klientas ir jo poreikiai turi būti jums svarbiausi”, – pažymi J.Hocken.
Ekspertė juokauja, kad 95 % ką mes darome yra bereikalingas laiko švaistymas, todėl svarbu organizuoti darbus tikslingai ir nuosekliai, nes būtent toks darbas neša naudą ūkiui.
Ką ekspertė vertina kaip laiko švaistymas? Jį įvardija, kad tai yra: perprodukcija, laukimas (pvz. reikia laukti kliento kol jis atvyksta), transportavimas t.y. įvairūs pervežimai iš vienos vietos į kitą, papildomas inventorius (kurio galbūt nereikia), darbuotojų prastova (laukti, ieškoti įrankių, ar nežinojimas ką daryti), perteklinis medžiagų naudojimas (naudojama medicininių preparatų daugiau negu reikia), vedami duomenys (kurių jūs neanalizuojate ir jų nereikia) ir kt.
Ekspertė pateikia realų pvz. reikia praturtinti silosą mineralinėmis medžiagos. Tradicinis ūkio variantas: silosas laikomas vienur, o mineralinės medžiagos sandėliuojamos kitur (pvz. už 2-3 km), su traktoriumi važiuojama atsivežti mineralinių medžiagų (įvertiname prarastą darbuotojo darbo laiką, traktoriaus važiavimo laiką, įskaitant jo dėvėjimąsi, mineralinių medžiagų gabenimo laiką, išdeginimą kurą, ir t.t. Įvertinus šią situaciją, ekspertė ūkyje įrengė laikiną pastogę mineralinėms medžiagoms laikyti, kad nereikėtų važinėti ir būtų galima konkrečioje vietoje maišyti silosą.
Ekspertė siūlo realiai įvertinti savo atliekamą darbą ūkyje, analizuoti ir ieškoti būdų kaip būtų galima taupyti, kur galima patobulinti ir ką galima pritaikyti
Jana Hocken dar ves 2 seminarus, todėl kviečiame pasinaudoti puikia proga ir sudalyvauti nemokamuose seminaruose. Primename, kad seminarai vyksta anglų kalba, pirmadieniais. Pradžia 21 val. Seminaro trukmė – 1 val.
Seminaras Vizualinis valdymas ūkyje vyks
Data: 2023 m. gruodžio 4 d. (pirmadienis)
Laikas: 21.00 val.
Trukmė: 1 val.
Seminare bus pristatomos vizualinio valdymo ir vizualizavimo galimybės ūkyje. Sužinosite, kaip vizualizuoti savo ūkio svarbiausią informaciją ir duomenis, kad pagerintumėte savo sprendimų priėmimą. Seminaro pabaigoje bus trumpa klausimų – atsakymų sesija. Ūkininkai turės galimybę tiesiogiai užduoti klausimus.
Paskutinis seminaras: Standartinis darbas ūkyje.
Data: 2023 m. gruodžio 11 d. (pirmadienis)
Laikas: 21.00 val.
Trukmė: 1 val.
Seminare bus pristatyta sistemų, procesų ir standartų svarba ūkyje, siekiant pagaminti aukštos kokybės produktą mažiausiomis sąnaudomis, efektyviai mažinant atliekų kiekį, gerinant komandos atskaitomybę bei sukuriant nuoseklius, patikimus rezultatus. Seminaro pabaigoje bus trumpa klausimų – atsakymų sesija. Ūkininkai turės galimybę tiesiogiai užduoti klausimus.
Kviečiame pasinaudoti puikia proga, nors ir per nuotolį, susitikti su ūkininke – praktike – konsultante Jana Hocken.
Prašome pasidalinkite šiuo kvietimu su ūkininkais, jaunaisiais ūkininkais, konsultantais, mokslininkais ir kt. , kuriems šios žinios galėtų būti naudingos ir vertingos.
BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA
Jei turite klausimų, ar norite papildomos informacijos, nedvejodami susisiekite el. laišku zur@zur.lt