Rugpjūčio 15 diena – vandens paukščių medžioklės sezono pradžia, skelbia Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija. Lietuvoje medžioti leidžiamų vandens paukščių yra 8 rūšys, įskaitant žąsis.
Nuo rugpjūčio 15 dienos leidžiama medžioti 3 ančių rūšis – didžiąją, rudgalvę kryklę ir klykuolę.
Koduotoji antis medžiojama nuo rugsėjo 15 dienos. Visų ančių medžioklės sezonas tęsiasi iki gruodžio 15 dienos.
„Nepatyrę ir savo žinių prieš medžioklę nepasitikrinę medžiotojai, gali per klaidą sumedžioti cyples, dryžgalves krykles, smailiauodeges, šaukštasnapes, pilkąsias ar rudgalves antis. Pilkoji antis – draudžiama medžioti, tačiau nuo leidžiamų medžioti kryklių ir didžiųjų ančių skiriasi tik dydžiu, todėl sunku įvertinti skrendančio paukščio dydį.
Kitos 4–ios Lietuvoje medžiojamos vandens paukščių rūšys: kanadinės berniklės, laukiai, želmeninės ir balatakaktės žąsys.
Nuo rugpjūčio 15 d. iki gruodžio 15 d. medžiojamos kanadinės berniklės
Nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 15 d. medžiojamos želmeninės ir baltakaktės žąsys.
Nuo rugsėjo 15 d. iki gruodžio 15 d. medžiojami laukiai.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija primena, kad medžiojant paukščius draudžiama:
- medžioti švininiais arba švino junginių turinčiais šratais;
- visų paukščių medžioklėse (išskyrus pilkųjų varnų ir kovų) medžioti be šuns;
- šaudyti į plaukiojančius paukščius, išskyrus laukius, antis, kai tykojama viliojant paukščius natūralios kilmės masalu, iškamšomis, muliažais, profiliais, viliokliais ir vilbynėmis, feromoniniais jaukais, krykštėmis ir nukritusius į vandenį sužeistus paukščius.
- šauti į vandens telkinio pakrantės pusę ar išilgai jos į paukščius, skrendančius žmogaus ūgio aukštyje.
Medžiotojai turėtų būti įsigilinę į ančių pažinimo požymius. Ne kiekvienas ornitologas gali atpažinti antį skrydyje, tačiau medžioklėje yra auksinė taisyklė „neįsitikinai – nešauk““, – primena Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.