Patarimai ir žemdirbiui: trys būdai taupyti degalų išlaidas
Jei degalų išlaidos nuolat siekia arba beveik viršija jūsų metines veiklos išlaidas, visiškai nesvarbu, ar dyzelinas brangsta, ar pinga. Visa tai, ką sutaupote degalams, tiesiogiai didina jūsų grynąjį pelną. Dabar įdiegti patobulinimai atsipirks, kai degalai neišvengiamai pabrangs. Štai trys paprasti būdai pradėti taupyti:
1. Sutrumpinkite tuščiosios eigos darbo laiką
Kaip suvaldyti veikimo tuščiąja eiga laiką? Štai keli paprasti patarimai:
Senesniems varikliams apribokite jų veikimo tuščiąja eiga laiką iki dviejų minučių prieš išjungimą, o naujesniems varikliams to laiko apskritai beveik neskirkite.
Išjunkite variklį, jei savivartis ilgiau nei penkias minutes laukia, kol bus pakrautas arba iškrautas.
Apribokite rytinį variklio pašildymą iki trijų–penkių minučių.
Išjunkite techniką per pietų ir kitas pertraukas.
Naudokite automatinio išjungimo funkciją, jei ji yra.
2. Mokykite savo operatorius
Nenuvertinkite techniką valdančių darbuotojų, kurie gali padėti jums suvaldyti degalų išlaidas. Tyrimai rodo, kad kvalifikuotas operatorius kasdien gali sunaudoti 10–12 proc. mažiau degalų nei nekvalifikuotas. Tai suteikia papildomą privalumą šalia kitų naudingų dalykų, pvz., didesnio produktyvumo ir didesnės darbo saugos.
Deja, rasti kvalifikuotų operatorių gali būti sunku. Bet yra ir gerų naujienų: operatorių apmokymai – tai ne tik priemonė sumažinti degalų išlaidas. Tai taip pat vienas iš veiksmingiausių būdų padidinti darbuotojų lojalumą, juos išlaikyti ir pritraukti talentingiausius žmones. Investuoti į operatorių mokymus naudinga visokeriopai – tai naudinga mažinant degalų išlaidas IR išlaikant darbe gerus darbuotojus.
3. naudokite duomenis
Daugiau nei 80 proc. statybinės technikos valdytojų JAV naudojasi mašinų telematikos duomenimis arba planuoja netrukus pradėti tai daryti. Vienas iš pagrindinių būdų, kuriais jie gauna naudos iš duomenų – degalų išlaidų mažinimas: 29 proc. vartotojų seka ir tikrina veikimo tuščiąja eiga laiką, o 27 proc. – kuro suvartojimą.
Duomenys apie kuro sąnaudas yra galinga priemonė. Jei suvartojimas staiga išauga, o operatoriaus užduotis nepasikeitė, tai signalas, kad į kažką reikia atkreipti dėmesį. Galbūt neveiksmingas jūsų objekto išdėstymas arba operatoriams reikia daugiau mokymų. Galbūt per mažas padangų slėgis arba darbui naudojate per mažą mašiną, kaušą ar kitą darbo įrankį. Be to, duomenys apie degalus gali padėti atskleisti ir kitas problemas, pvz., gali paaiškėti, kad yra nešvarūs degalų purkštukai, užsikimšę oro filtrai, sugedę jutikliai, slystanti sankaba ir pan. Visas tas problemas galite išspręsti, kad degalų išlaidos nekontroliuojamai nedidėtų.