Aušrys Macijauskas: populiari žaliojo smegenų plovimo priemonė yra kitų kaltinimas
Image Blog
Aušrys Macijauskas. Gedimino Stanišausko nuotr.

Aušrys Macijauskas: populiari žaliojo smegenų plovimo priemonė yra kitų kaltinimas (0)


Žaliasis smegenų plovimas - tai valstybės, politinės partijos ar įmonės strategija, kai rinkodaros (politinės reklamos) tikslais apgaulingai skelbiama, kad valstybės/partijos/įmonės politika, veikla ir produktai yra draugiški aplinkai, nors nieko bendro su tvarumu neturi.

Dar viena populiari žaliojo smegenų plovimo priemonė yra kitų kaltinimas, taip bandant nuslėpti savas problemas. 

Geras tokio žaliojo smegenų plovimo pavyzdys gali būti Lietuvos žaliųjų aktyvistų ir politikų niekuo nepagrįsta kritika žemės ūkiui dėl taršos visiškai nekreipiant dėmesio į teršalus, kuriuos į aplinka išmeta miestai.

Lietuvos žemės ūkis yra vienas žaliausių Europos sąjungoje.  Naudojame absoliučiai mažiausiai pesticidų (0.8 kg/ ha per metus), kai tuo tarpu ES vidurkis yra daugių nei tris kartus didesnis - 2.5 kg/ha, o kai kurios ES valstybės narės sunaudoja daugiau, kaip 10 kg/ha.  Pagal trąšų naudojimą taip pat esame vieni žaliausių.  Turime turtingiausias sėjomainas ir daugiausia kraštovaizdžio elementų, taikome modernias precizinio ūkininkavimo priemones, kurios dar labiau mažina ir taip mažiausią ES taršą.  Esame pavyzdys vokiečiams, olandams, prancūzams ir visiems kitiems Europos sąjungoje ir ne tik.

Tuo tarpu su miestų nuotekų valymu esame visiškame dugne.  Daugelio miestų ir miestelių valymo įrenginiai nebeatitinka net minimaliausių reikalavimų.  Sovietmečiu projektuoti įrengimai nebesugeba susidoroti su skalbenkių ir indaplovių išskiriamomis nuotekomis, kurių kiekis per pastaruosius 30 metų išaugo kelis kartus.  

Kiekvienas/-a vilnietis/-ė per metus į aplinka išleidžia virš 100 tonų nepakankamai išvalytų nuotekų! Po 100 tonų kiekvienas/-a, Karlai! 43 milijonai tonų teršalų kasmet tik iš Vilniaus (nuoroda į oficialią statistiką komentaruose)! Miesteliuose ir kaimuose valymo įrenginių dažnai iš viso nėra, ir į šią statistiką net nepapuola.  Vandentiekis yra, o valymo įrenginių - ne, nėra.  Bet apie tai šnekama mažai.  Nes apie tai nieko nenori girdėti rinkėjas.  O jei išgirs, tai baisiausiai įtūš, ir tikrai nebalsuos.  Lengviausia viską suversti žemdirbiams: jų mažai, jų balsai rinkimuose nieko nelemia ir juk visi patikės, kad Nemuną ir Baltijos jūrą užteršė ūkininkas, ūkininkaujantis Dzūkijoje.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams