Kokią priemonę naudoti, kai pomidorus ir agurkus užpuola maras?
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Kokią priemonę naudoti, kai pomidorus ir agurkus užpuola maras? (0)


Daržovių auginimas lysvėse yra sunkus darbas. Be to, tam trukdo kenkėjai ir daugybė ligų, su kuriomis turime kovoti. Sužinokite, kaip apsaugoti savo pomidorus ir agurkus.

Augalų priežiūra nesibaigia jų laistymu ar tręšimu. Visų pirma, daržoves reikia apsaugoti. Tada jos galės ramiai augti ir bręsti. Neverta iškart skubėti į parduotuvę ir leisti pinigų cheminiams preparatams, kurie gali pabloginti augalų būklę. Galite pasidaryti veiksmingą ir pigų purškiklį namuose, kad jūsų pomidorai ir agurkai duotų gausų derlių.

Kaip paruošti naminį purškiklį pomidorams ir agurkams?

Sodininkai šį metodą naudoja daugelį metų. Mielės ir pienas reikalingi priemonei, kuri apsaugo daržoves. Sumaišę šiuos ingredientus gausime mišinį su priešgrybelinėmis savybėmis. Dažniausiai būna, kad iš mielių ruošiamos trąšos, o iš pieno – purškalas. Todėl šių dviejų ingredientų derinys yra tikra vitaminų bomba, po kurios daržovės greitai atgyja. Mišinio gamybai reikės 100 g mielių, ištirpintų 500 ml riebiame karvės piene. Galiausiai tiesiog praskieskite mišinį 10 litrų vandens ir viskas. Mišinys turėtų būti naudojamas kartą per savaitę per visą daržovių auginimo sezoną.

Kitos priemonės, kurios gali padėti

Antrasis, bet ne mažiau veiksmingas būdas yra daržovių purškimas mielėmis ir vandeniu. Šiam mišiniui nereikia pieno, bet tai neturi neigiamos įtakos mišinio kokybei. Pakanka 100 g mielių ištirpinti 10 litrų vandens. Tai labai paprastas, greitas ir itin efektyvus būdas kovoti su kenkėjais ir ligomis. Taip paruoštą preparatą belieka supilti į purškimo buteliuką ir naudoti.

Paskutinis pasiūlymas – mieles sumaišyti su cukrumi. Į didelį indą supilkite 1 litrą vandens, suberkite 100 g mielių ir 1 puodelį cukraus, galiausiai viską išmaišykite. Maždaug po 2 valandų įpilkite 10 litrų vandens ir palaukite savaitę. Per tą laiką vyksta fermentacijos procesas. Tik vėliau preparatą galima skiesti vandeniu santykiu 1:10 ir laistyti daržoves.

Zinoti.lt

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams